Články - 04.10.2021 20:04

Európske ligy majú nečakaného lídra v produktivite na počet minút

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Pri diskusiách o najlepšom strelcovi Champions League sa pracuje s osvedčenými menami z predošlých sezón, ale štatisti vytiahli zaujímavý údaj, ktorému nekraľuje Ronaldo, Haaland ani Lewandowski. Ide o efektivitu využívania minút, trávených na hracej ploche, a v tomto smere ťažko hľadá konkurenciu Kamerunčan Eric Maxim Choupo-Moting z radov FC Bayern. V stredu strelil proti Dynamu Kyjev už svoj siedmy sezónny gól, a to bol na trávniku iba jedenásť minút.

Nasledoval víkendový duel proti Frankfurtu a deväťminútový pobyt na trávniku, ktorý síce na zásah nepretavil, ale ani si ním zásadne nepokazil bilanciu. Choupo-Moting dal 7 gólov za 196 minút v súčte všetkých súťaží, čo vychádza na gól každých 28 minút. Lewandowski potrebuje na gól 64 minút, Haaland o minútku viac. Z radov popredných strelcov top piatich európskych líg sa radia medzi jeho najbližších prenasledovateľov. Samozrejme, pri častejšom pobyte na trávniku by sa čísla lídra tejto bilancie značne pošramotili. Jeho kariérnym maximom je jedenásťgólová sezóna. To bol ešte hráčom Eintrachtu Frankfurt a odvtedy uplynuli roky.

Bývalý hráč Schalke, Mainzu či Hamburgu v lete 2018 prestúpil do PSG a o dva roky neskôr sa presúval do Bayernu Mníchov. Ak by sme kamerunskému zakončovateľovi do týchto počtov zahrnuli aj asistencie, tak gól pripraví každých devätnásť minút. Škoda však že je reč len o šiestich ligových, dvoch pohárových štartoch a k tomu jeden krátky pobyt na trávniku počas Ligy majstrov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora