Články - 05.10.2021 10:51

Koeman má plnú dôveru, Barca však vraj rokuje so Xavim

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

FC Barcelona hlási, že Ronald Koeman má plnú dôveru a ostane v pozícii trénera A-tímu. Vieme však, ako v športe podobné veci chodia a aktuálna bilancia Kataláncov je neprijateľná. Posledné miesto v skupine Champions League bez bodu a so skóre 0:6, ligová pozícia na priebežnom deviatom mieste a celkovo len jediné víťazstvo z najaktuálnejších šiestich vystúpení. Preto sa v médiách veľa píše o tom, kto by mohol holandského kouča nahradiť a ako top kandidát sa javí Xavi Hernández. Vedenie klubu je s ním údajne dokonca v kontakte, ale dohoda sa zatiaľ nezrodila.

Joan Laporta, podľa viacerých zdrojov, rieši, za akých okolností by sa bývalý famózny stredopoliar opätovne zaradil do radov Barcelony. Odišiel v roku 2015 a následne zakotvil v katarskom celku Al Sadd SC, kde najprv odohral bez mála sto súťažných zápasov a potom zasadol na trénerskú stoličku. Pridal porovnateľný počet odtrénovaných duelov a stal sa šampiónom najvyššej domácej súťaže. To pozornosti Kataláncov neušlo a teraz cítia, že Xavi možno "dozrel" pre ich potreby. Rokuje sa údajne o platových podmienkach, no vyvážiť príjmy z arabského sveta bude výzvou.

Má to byť jediný dôvod, prečo vedenie verejne podržalo Ronalda Koemana. Bývalý tréner Ajaxu, PSV, Southamptonu či holandskej reprezentácie je v neľahkej situácii. Pracuje s oklieštenou zostavou aj rozpočtom, tím sa musí vysporiadať s odchodom dlhoročnej najväčšej hviezdy, no tlak klubu aj fanúšikov velí, že z boja o titul by absolútne červeno-modrí vypadnúť nemali. Remízy s Cádizom, Granadou a prehra s Benficou či Atléticom Madrid pritom naznačujú, že FCB v úvode ročníka patrí výrazne nižšie ako by chcelo samo seba vidieť.