Články - 05.10.2021 13:43

Rodák má spoluhráča trinásťročného šikanovaného chlapca

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Súpiska anglického druholigového Fulhamu tento rok zahŕňa aj jedno veľmi zaujímavé meno. Je ním trinásťročný brankár Rhys Porter, ktorý dopĺňa tento post po boku Mareka Rodáka a jeho skúsenejších kolegov Paula Gazzanigu a Fabriho. Najviac priestoru dostáva posledný menovaný Argentínčan, no pokiaľ ide o Portera, ten sa v súťažnom zápase do akcie nedostane. Ide totiž o čestné miesto v zostave pre chlapca, ktorý trpí obrnou kombinovanou s epilepsiou a na sociálnych sieťach si preto prešiel veľkou šikanou a obťažovaním. Vlnu hnevu na seba namieril nevinným videom, na ktorom predvádzal brankárske zákroky.

Hrdý fanúšik "The Cottagers" sa popýšil tým, ako športuje napriek svojmu hendikepu, no video šokujúco zasypali nenávistné a závistlivé správy. Hlúpi diskutéri mu dokonca vyčítali zníženú pohyblivosť a zdravotné problémy, pre ktoré sa profesionálnym brankárom nikdy nestane. Dobrí ľudia však existujú a v Británii vznikla silná skupina podporovateľov. Rhys bol hosťom ranného štúdia verejnoprávnej BBC, kde ho prekvapili jeho fulhamskí hrdinovia. "Pre všetkých nám je veľkou inšpiráciou. Chceli sme mu ukázať, aký dojem v nás zanechal jeho postoj a odhodlanie čeliť nepriazni osudu a aj chuť pomáhať iným," povedal klub.

Okrem toho, že chlapca zaradil do svojej zostavy ako čestného člena, podporuje aj jeho nadáciu. Jej cieľom bolo vyzbierať na začiatok sto libier pre podobne postihnuté deti, ktoré sa však nevzdávajú a bojujú. Dnes už je na konte 20-tisíc libier a peniaze naďalej pribúdajú. Kde-tu sa zorganizuje aj nejaká aktivita počas domáceho ligového zápasu. Fulham po jedenástich kolách patrí medzi adeptov na postup do Premier League a drží sa v tabuľkovom popredí. Marek Rodák síce zasiahol do dvoch pohárových zápasov, ale v lige zatiaľ plní pozíciu náhradníka. Medzi opory tímu patrí aj srbský útočník Aleksandar Mitrović, waleský krídelník Harry Wilson a stopérska skala Tosin Adarabioyo.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora