Články - 08.10.2021 11:59

Vrátil sa zradca! Fanúšikovia vybučali vlastného reprezentanta

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Prestupy medzi veľkými rivalmi zvyknú v športe vyvolať veľký rozruch a fanúšikovské tábory sa s nimi stotožňujú veľmi neradi. Že by sa však zlosť obrátila proti reprezentantovi vo chvíli, keď má na sebe dres národného tímu, to už je raritou. Taliansky brankár a jeden z hrdinov EURO 2020 Gianluigi Donnarumma sa v júli sťahoval z materského AC Milána do PSG. Na San Sire mu pritom sľubovali zlatom vystlanú budúcnosť, no volanie francúzskeho giganta bolo lákavejšie. Čierno-červení sa s tým stále nezmierili a keď Taliansko hralo v Miláne semifinále Ligy národov proti Španielsku, nepekne si ho podali.

Pri každom jeho dotyku s loptou sa mohutne bučalo a pískalo, čo 22-ročnému gólmanovi rozhodne nebolo ukradnuté. Na svojej tvári dal poznať veľké sklamanie a v určitom momente ho dokonca fanúšikovia dohnali ku slzám. Hoci si Taliani mohli zahrať finále dlhodobej medzištátnej súťaže, viac pozornosti bolo sústredenej na "zradcu", ktorý zo štyroch striel na bránu dvakrát inkasoval. Hoci s gólmi Ferrana Torresa nemohol nič robiť, viedlo to ku prehre 1:2 a o trofej si zahrá Španielsko s Francúzskom. Donnarumma sa niekoľkých chybičiek pri rozohrávke či zachytávaní lopty dopustil a celkom pochopiteľne nebol so svojej koži.

Táto prehra pre tím z Apeninského polostrova znamenala ukončenie dlhočíznej 37-zápasovej šnúry bez premožiteľa. Neprajné prostredie San Sira, na ktorom bolo takmer 34-tisíc divákov, kritizoval aj tréner Roberto Mancini. "Hral za Taliansko! Toto nebol klubový zápas. Tieto veci musia ísť na jeden deň bokom a pískať sa naňho môže pri zápase AC Milána s PSG. Taliansko by malo stáť nad všetkými klubmi," skonštatoval na pozápasovej tlačovej konferencii 56-ročný kouč.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora