Články - 13.10.2021 13:47

Koemana sa zastal krajan. Typické pre Barcelonu, na vine je vždy cudzinec

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita

FC Barcelona je v aktuálnej tabuľke Primera Division na deviatom mieste, čo bolo ešte pár rokov nazad len veľmi ťažko predstaviteľnou situáciou. Ako inak, sype sa to na hlavu hlavného trénera Ronalda Koemana a hoci mu vedenie klubu verejne vyjadrilo podporu, medzitým údajne rokuje so Xavim. Trénera sa zastal jeho krajan Louis Van Gaal, ktorý sám Kataláncov viedol v rokoch 1997 až 2000 a aj 2002-2003. Okrem toho má skúsenosti napríklad z Bayernu, Ajaxu, Manchestru United či holandskej reprezentácie. Podľa neho, pre Barcelonu je typické, že za problém môže vždy cudzinec a touto cestou sa zastal Holanďanov, keďže popri Koemanovi sú ďalší traja hráči tejto národnosti.

"Ak ide všetko hladko a máte skvelé výkony, ktoré Frenkie za posledné dva roky predvádzal, tak sa nemáte čoho obávať. Ale keď sa niečo pokazí, ľudia v Barcelone sa pozerajú vždy na cudzincov. A v tomto prípade je aj tréner cudzinec a Holanďan. Ja som to tiež zažil. História sa opakuje. No myslím si, že Frenkie to zvláda veľmi dobre a Ronald, Luuk de Jong a Memphis Depay tiež," povedal Louis Van Gaal médiám, odkazujúc na obdobie spred osemnástich rokov. Šlo o jeho druhé trénerské pôsobenie v Barce a po tridsiatich odkoučovaných zápasoch ho nahradil Radomir Antić.

Koemanov koniec bol horúcou témou už koncom septembra, kedy v rámci tlačovej konferencie iba odprezentoval stanovisko

31násobný majster Španielska vyhral z ostatných ôsmich zápasov len dva, čo sa ako presvedčivá bilancia rozhodne nejaví. Máli sa pritom aj Depayov gól priemerne v každom treťom súťažnom vystúpení aj jediný de Jongov gól pri šiestich štartoch. "Snažia sa robiť všetko, čo je v ich silách. Nikdy som nemal útočníka ako je Memphis, ktorý toľko behá, chodí do hĺbky poľa a tak často je na lopte. To je chvályhodné," upozornil súčasný tréner holandskej reprezentácie na prednosti letnej akvizície z Lyonu. Kým hráči ešte priestor na nápravu dostanú, miesto Koemana je veľmi neisté a ako o jeho potenciálnych nástupcoch sa šepká o Andreovi Pirlovi, Robertovi Martínezovi aj Ericovi Ten Haagovi.