Články - 20.10.2021 17:59

Brankár po inkasovanom góle zmlátil chybujúceho obrancu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter
Glentoran FC

Najvyššia futbalová súťaž v Severnom Írsku patrí medzi tie, ktoré zväčša neohurujú svet oku lahodiacimi akciami a výstavnými gólmi. Hlásia sa skôr nezvyčajnými situáciami a jednu takú pripravil brankár Aaron McCarey. Ten niesol mimoriadne ťažko fakt, že jeho Glentoran desať minút pred koncom prišiel o jednogólový náskok a inkasoval gól na 2:2. Svoju zlosť obrátil proti vinníkovi daného momentu a ten si svoje zaváhanie bude zrejme dlho pamätať. 29-ročný Ír uštedril obrancovi Bobbymu Burnsovi tvrdú ranu päsťou, poslal ho k zemi a vyslúžil si za to červenú kartu. Ku nepríjemnosti v podobe inkasovaného gólu tak pridal ďalšiu v podobe oslabenia.

Najslávnejší a najúspešnejší tím v krajine sa prípadnou výhrou v deviatom kole mohol posunúť na priebežné tretie miesto v tabuľke a preskočiť práve Coleraine. Na tom evidentne gólmanovi so skúsenosťami z anglickej ligy obzvlášť záležalo a nesplnenie tejto úlohy ho vytočilo do nepríčetnosti. Mladý ľavý obranca stratil loptu a následne nepristúpil k návratu do defenzívy dostatočne poctivo a zodpovedne. Preto mu to brankár utekal "vytmaviť".

Prekvapenie bolo v tvárach hráčov domáceho Glentoranu viac ako badateľné a Burns sa niekoľko minút po útoku vlastného brankára nedvíhal zo zeme. Červená karta a s ňou spojený disciplinárny trest je jednou vecou, no záležitosť by si interne určite mal vyriešiť aj celok z Belfastu. Ten avizoval ihneď po zápase, že z incidentu vyvodí seriózne následky, no novšie správy hovoria o tom, že sa McCarey vyhadzovu z tímu vyhne. Podľa viacerých severoírskych futbalových expertov však jeho zotrvanie bude mať negatívne následky na tím po zvyšok sezóny.