Články - 21.10.2021 19:41

Lazio je bez zvieracieho maskota. Sokoliara suspendovali

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

Milou tradíciou pred domácimi zápasmi Lazia Rím je prelet sokola Olympie vnútorným okruhom Stadia Olimpico. Fanúšikovia tohto talianskeho futbalového klubu si však budú musieť nejaký čas zvyknúť, že žiaden operenec ponad ich hlavami plachtiť nebude. Jeho majiteľ a krotiteľ sa totiž dostal do problémov so zákonom a vedenie reagovalo jeho suspendovaním. Sokoliarovi Juanovi Bernabemu bola okamžite vypovedaná zmluva potom, ako predviedol niekoľko fašistických prejavov počas ligového zápasu ôsmeho kola Serie A.

Šlo o šláger proti Interu Miláno, ktorému priamo z rímskych tribún prihliadalo 31-tisíc fanúšikov. Z výhry 3:1 nadšený sokoliar atmosféru dotváral vyzývaním mena fašistického vodcu Benita Mussoliniho a požičal si aj jeho pozdrav "Duce, Duce". Dôkazovým materiálom bolo video, na ktorom oslavoval spoločne s početnou skupinou fanúšikov Lazia. Plným bodovým ziskom sa totiž tento tím priblížil svojmu mestskému rivalovi AS a okupuje piate miesto. "Biancocelesti", ktorí sa fašistickým správaním fanúšikov či človeka napojeného na klub zďaleka nezaoberajú prvý raz, odsúdili tieto pokriky a rázne konali.

Klub pritom v oficiálnom stanovisku zdôraznil, že tento človek nebol jeho priamym zamestnancom, ale na dotvorenie atmosféry si jeho služby objednal cez externú firmu. Oficiálnym zvieracím maskotom Lazia by pritom mal byť orol, avšak toho nie je možné vycvičiť na podobné účely. V hlavnom meste Talianska si preto vystačili so sokolom a teraz prišli aj o toho. Olympia sa tešila veľkej popularite fanúšikov a jej identita bola známa. Či ju v dohľadnej dobe nahradí iný sokol, zatiaľ známe nie je.