Články - 21.10.2021 23:19

Komicky zahodená penalta. Strelec to napálil do tváre stewarda

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Zle postavený usporiadateľ? Asi skôr mizerne kopnutý pokutový kop. Najslávnejšie anglické tímy to ešte riešiť nemusia, ale FA Cup je v plnom prúde a tento týždeň prebieha už záver jeho kvalifikačnej časti. Okrem iného, Yeovil v nej čelil domácemu Weymouthu a šlo o konfrontáciu dvoch účastníkov piatej ligy. Konfrontácia dospela až k penaltovému rozstrelu a svoje miesto v ňom zaujal aj Tom Knowles, opora hosťujúceho tímu. Jeho pokus sa však zaradí do silvestrovského výberu úsmevných momentov. Trafil totiž nepripraveného zápasového stewarda, ktorý sa nachádzal dobrých pár metrov od brány.

Nešťastník v reflexnej bunde inkasoval zásah priamo do tváre a napätie z vypätého momentu sa zmenilo na kus zábavy. Aby toho nebolo málo, Knowles mohol rozstrel ukončiť a pokiaľ by jeho pokus zapadol do siete, Yeovil by sa tešil z postupu. Nestalo sa a šancu na zápasovú záchranu dostali domáci. Mýlil sa však aj ich exekútor a výsmech hosťujúceho futbalistu mal len veľmi krátke trvanie. Strelci sa v tejto disciplíne práve nepredviedli. Z deviatich pokusov skončila gólom len tretina. Dojem predmetnej penalty dotvoril aj nešťastný usporiadateľ, ktorý sledoval divákov a na hráča sa otočil presne vo chvíli, keď mu na hlavu letela lopta.

Zábavu z incidentu mal aj 23-ročný krídelník, ktorý priznal, že loptu trafil veľmi zle a bolestivo. "Ak niekto nájde dnes večer alebo počas noci palec nohy vo Weymouthe či blízkom okolí, vráťte mi ho prosím," napísal na Twitter. Autor ôsmich minulosezónnych gólov sa tento rok strelecky trápi a sieť doteraz nedokázal napnúť. Nepomohla mu k tomu ani táto tragikomická penalta.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora