Články - 16.11.2021 16:58

Zverejnili historicky prvý rozhovor, ktorý podal Messi

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Futbalový velikán Lionel Messi podal vo svojej kariére stovky alebo skôr tisícky rozhovorov rôznej dĺžky. Ako však vyzeral ten vôbec prvý? Zaujímavý materiál pripomenul argentínsky klub Newell's Old Boys, odkiaľ pred dvomi desaťročiami prestúpil do Barcelony. Ešte predtým nastupoval v mládežníckych kategóriách tímu Grandoli, kde spravil svoje prvé futbalové kroky a prvý raz kopol do lopty za tím. Na to prirodzene nadväzovali aj prvé strelené góly, ktoré získali pozornosť médií.

Keďže bol futbalista v čase svojho prvého televízneho rozhovoru mladý školopovinný chlapec, nejde o žiaden profesionálny výstup, ale skôr milú záležitosť. Keď naňho zavolal redaktor, ešte nevedel, že bol po dvoch strelených zápasových góloch vyhlásený za najlepšieho hráča stretnutia. "Góly venujem svojmu otcovi, strýkovi a aj celej mojej rodine. A aj všetkým, ktorí ma poznajú," podelil sa o svoju radosť so širokým spektrom ľudí vo svojom okolí. Že má talent, bolo už v tom čase zrejmé. Že však šesťkrát opanuje anketu Zlatá lopta, ešte nemohol tušiť nik.

Približne sedem rokov po vzniku tejto nahrávky pokračoval jeho kariérny príbeh odchodom z Južnej Ameriky do Katalánska. U mužov debutoval v sezóne 2004/05, vo svojej prvej sezóne zasiahol do deviatich zápasov, celkom na trávniku pobudol asi 230 minút a raz pritom skóroval. Nasledovala deväťgólová sezóna v súčte všetkých súťaží a počet štartov a presných zásahov potom exponenciálne narastal. Momentálne už má v štatistikách zapísaných 672 súťažných gólov za Barcu a ďalšie pridáva v PSG.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora