Články - 17.11.2021 10:06

Mendy je zver. Nakopilo sa mu už šesť obvinení zo znásilnenia

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

Ľavý obranca Manchestru City Benjamin Mendy mal v priebehu dvoch rokov znásilniť minimálne šesť žien. Presne toľko obvinení totiž má na krku tento 27-ročný futbalista, ktorý svoj najaktuálnejší súťažný zápas odohral ešte 15. augusta. Potom sa polícia vo veľkom pustila do vyšetrovania veľmi vážnych podozrení z toho, že zneužil dve ženy vo veku šestnásť až osemnásť rokov. Dôkazy dokonca boli natoľko silné, že skončil za mrežami a pomerne rýchlo začalo číslo jeho obetí vzrastať. Do minulého týždňa boli štyri, teraz sa prihlásili ďalšie dve. V septembri požiadal o prepustenie, jeho žiadosť bola zamietnutá a viac svetla môže vniesť jeho výsluch v druhej polovici novembra.

Samotné súdne pojednávanie je naplánované na 24. januára 2022, pričom činy páchal rok až dva predtým. Všetky ženy boli tesne na hranici dospelosti a v prípade preukázania viny musí počítať s mimoriadne vysokým trestom. Všetko sa malo odohrať až po jeho prestupe do Manchestru City, kde odohral 75 súťažných zápasov a pod taktovkou Pepa Guardiolu bol svojho času pravidelnou súčasťou zostavy. Predtým nastupoval za AS Monako či Marseille a opomenúť nemožno ani jeho desať duelov za národné mužstvo, ktorých súčasťou bol zisk titulu majstra sveta 2018.

Jeho zamestnávateľ na prevalený škandál reagoval hráčovým suspendovaním, hoci naďalej je na papieri členom tímu City, s ktorým získal tri majstrovské tituly. Bližšie informácie však, vzhľadom na prebiehajúce policajné úkony, poskytnúť nemohol. Na verejnosť sa tieto nepríjemné informácie dostali len niečo vyše týždňa po odohraní najaktuálnejšieho ligového stretnutia. Mendy v ňom odohral 79 minút proti Tottenhamu Hotspur.