Články - 21.11.2021 10:24

Chcel byť lepším človekom. Náš brankár dostal medzinárodné ocenenie

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/Instagram

Športovec na seba nemusí pozornosť pútať len prešľapmi a kontroverznosťami. Do povedomia sa môže dostať aj oveľa šľachetnejším činom a my hrdo tlieskame futbalovému brankárovi Patrikovi Le Giangovi. Bývalý brankár MŠK Žilina, ktorý má na konte aj štrnásť duelov za reprezentáciu do 21 rokov, je hrdým nositeľom ocenenia Merit Award, ktoré každoročne udeľuje hráčska asociácia FIFPro pre futbalistu, ktorý sa prezentoval mimoriadnym charitatívnym prínosom. V kategórii Player Impact bol ocenený práve 29-ročný Slovák, ktorý kompetentných zaujal svojím projektom "Step By Step" a angažovaním sa v medzinárodnom projekte "Enjoy Life".

Momentálne gólman Bohemians Praha si bol ocenenie osobne prevziať na svetovom kongrese v Paríži. "Mám v živote veľké šťastie, pretože sa mi splnil sen stať sa profesionálnym futbalistom a nastal čas, aby som to vrátil späť. Ak deti vzhliadajú k futbalistom ako ku svojim vzorom, nemali by ich vnímať ako ľudí s rýchlymi autami a balíkom peňazí. Mali by ich považovať za niekoho, kto využíva svoj vplyv na ovplyvnenie komunity. Uvedomil som si, že ak chcem inšpirovať ostatných, musím byť nielen lepším futbalistom, ale aj lepším človekom mimo ihriska," povedal vo svojej reči a zároveň opísal zrod myšlienky založiť motivujúci projekt pre mladých a začínajúcich športovcov či pomoc s renováciou indonézskych škôl.

"Prvoradým cieľom je poskytnúť finančnú podporu tým, ktorí to najviac potrebujú. Okrem toho však chceme inšpirovať mladých, aby boli lepšími ľuďmi a pomáhali tým, ktorí to potrebujú. Musíme sa spoločne starať o planétu, ktorú spolu zdieľame," povedal brankár s desiatkami odchytaných zápasov v najvyššej českej súťaži ku svojmu primárnemu projektu Step by Step. Tým zdôrazňuje nutnosť neustáleho posúvania sa vpred, hoci aj o malé krôčiky. Neúspechy na tejto ceste nevníma ako pád, ale ako ponaučenie. Nominovaný bol Českou hráčskou asociáciou, ktorej zároveň pomáhal s benefičnou dražbou dresov.