Články - 22.11.2021 08:14

Wilshere sa navliekol do 31 dresov. Veril, že prekonal svetový rekord

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

Športovo ladená rozhlasová stanica TalkSport, ktorá je audiálnym partnerom Premier League a na sociálnych sieťach sa teší priazni 2,7 milióna ľudí, si poriadne vystrelila z futbalistu Jacka Wilshera. 29-ročný záložník sa od svojho konca v Arsenale v roku 2019 márne snaží usadiť v novom klube a čas má pritom aj na rôzne "vedľajšie" aktivity. Moderátori Andy Goldstein and Darren Bent ziniciovali akciu, ktorej súčasťou malo byť prekonanie Guinessového rekordu a jeho aktérom mal byť práve anglický futbalista. Cieľom bolo navliecť na seba 31 futbalových dresov, čo sa vraj pred ním ešte nikomu nepodarilo.

Už na počutie sa môže zdať, že tridsať je na svetový rekord veľmi málo, ale precízne premyslená a pripravená akcia Wilshera presvedčila. Sedem minút trvalo, kým na seba navliekal rôzne klubové farby, počnúc Werderom Brémy, pokračujúc AS Rím, Bilbaom, Valenciou, Lipskom a viacerými anglickými mužstvami. Dvadsiaty deviaty bol Arsenal, za ktorý odohral 198 súťažných zápasov, a potom vznikol naaranžovaný chaos, pri ktorom bolo potrebné zúfalo získať posledný rekordný. Moderátori vytasili kus vo farbách nenávideného rivala z Tottenhamu, ktorý Wilshere odmietol a náhrada prišla vo farbách Wolverhamptonu. Nasledovala veľká oslava a futbalista opísal, ako sa cíti ako čerstvý držiteľ svetového rekordu. Potom prišli zlé správy.

Celé to bol ziniciovaný žart TalkSportu, v rámci ktorého sledoval hneď niekoľko vedľajších línií. Jednou z nich bolo práve pokušenie zaťať zuby a pre rekord ísť do dresu Spurs. "Okradli ste ma práve o rekord?" spýtal sa sklamaný a tak trochu znemožnený športovec. Celý proces obliekania totiž moderátori sprevádzali viacerými posmeškami a pri obliekaní jednotlivých klubových tričiek provokovali postrehmi či otázkami. Vraví sa však, že všetko zlo je na čosi dobré a možno aj takéto povedomie okolo 34násobného reprezentanta Albionu pomôže nájsť si nový klub. Posledný súťažný zápas totiž odohral v máji a nedávno priznal, že reálne sa zamýšľa nad oficiálnym ukončením kariéry.