Články - 26.11.2021 15:13

Autobus so škótskymi fanúšikmi vzbĺkol počas cesty zo zápasu

Huste Autor: Huste | Zdroj: huste.tv/Twitter

Nepríjemným zážitkom si prešli fanúšikovia škótskeho futbalového St Johnstone F.C.. Autobusom sa vracali po pohárovom zápase na pôde Celticu Glasgow, keď ten náhle zahltili plamene. Nebyť pohotovej reakcie vodiča, ktorý rýchlo autobus odstavil na okraji cesty a pasažieri utiekli, všetko by malo oveľa horšie následky. Takto hrozivý moment skončil len hospitalizáciou piatich ľudí v nemocnici. V autobuse sa pritom viezlo približne 70 ľudí, ktorí merali stokilometrovú cestu z Glasgowa do Perthu na severovýchode Veľkej Británie, kde stojí domovský stánok "The Saints".

Pre verejnoprávny telerozhlas fanúšikovia hrôzu opísali ako náhlu ranu, ktorá sa ozvala počas plynulej jazdy a v priebehu pár sekúnd autobus obkolesil mohutný oheň. "Včera sme sa dozvedeli, že autobus s našimi fanúšikmi, cestujúcimi domov po zápase, vzbĺkol. Sme radi, že môžeme oznámiť, že všetci ušli bez vážnejších zranení. Nedokážeme si predstaviť, aké hrozivé to pre všetkých muselo byť a mysľou sme pri všetkých, ktorí si tým prešli," reagoval klub cez sociálne siete. Následne sa už začala činiť polícia, ktorá bude zisťovať príčinu požiaru. Aj tá však potvrdila, že hospitalizovaní ľudia neutrpeli vážne zranenia a šlo skôr o prevenciu.

Prvotné informácie hovoria o skrytej vade na vozidle, ktorú vodič nemal veľkú šancu postrehnúť. Sám autobus naštartoval vo viere, že ide len odviesť svoju prácu, hoci nálada jeho pasažierov nebola ideálna. St. Johnstone podľahol favorizovanému Celticu 0:1 a do finále škótskeho pohára sa nepozrie. Zeleno-bieli v ňom nastúpia proti Hibernianu, ktorý si poradil s Rangers výsledkom 3:1. St. Johnstone je pritom obhajcom tejto trofeje a zároveň sedemnásobným škótskym šampiónom.