Zahraničné ligy - 27.11.2021 13:41

Ronaldo má nových ochrankárov, špeciálne jednotky z Afganistanu

Huste Autor: Huste | Zdroj: huste.tv/youtube

Keď sa víťazí, fanklub a mužstvo dokážu vytvoriť neoddeliteľnú jednotku. Horšie výsledky však vedú aj ku zhoršeniu týchto vzťahov. Uvedomuje si to aj Cristiano Ronaldo, opora Manchestru United, ktorý sa aktuálne nachádza na ôsmom mieste Premier League. Novinári v Británii si všimli, že nedávno posilnil ochranku pre seba a najmä svoju rodinu. Vlastnú bezpečnosť pritom nezveril len tak hocikomu. Strážia ho dvojčatá, ktoré pôsobili ako vojaci v špeciálnych jednotkách a absolvovali napríklad vojnu v Afganistane. Pozornosť po boku portugalského futbalistu prvý raz upútali pred jeho septembrovým odletom na zápas Ligy majstrov do Bernu.

Ich prítomnosť nebola náhodná a vyskytli sa napríklad aj v Madride počas narodeninovej oslavy dcérky Alany, ktorú organizovala partnerka Georgina Rodríguezova. Preto sa všetci začali zaujímať o ich identitu a ide o Sergia a Jorgeho Ramalheira, ktorí prešli ozbrojenými aj poriadkovými zložkami. Ich tretí brat je stále členom britskej polície. Obaja pritom majú za sebou bezproblémovú profesijnú minulosť a pre prácu ochrankárov majú dobré predpoklady. Pôsobia pokojne a elegantne, splynú s davom, ale vedia rýchlo a efektívne zareagovať. Že má Ronaldo svojho ochrankára, pritom vôbec nie je novinkou. Prikročil k tomu potom, ako bol upozornený, že ako slávna a dobre zarábajúca osobnosť môže byť magnetom pre kriminálnikov.

V minulosti ho strážil bývalý elitný výsadkár, ktorý sa krátko venoval aj MMA a vo voľnom čase si privyrábal prácou pri Koride či býčom behu, ktorý sa v Španielsku teší veľkej popularite. Na človeka z prostredia bojových športov zase Ronaldo siahol v čase svojho pôsobenia v Juventuse. Súčasná ochranka sa však predsa javí ako zaujímavejšia. Ide o Portugalčanov, ktorí po škole vstúpili do jednotky Commandos. Tá bola vybudovaná ešte v 60. rokoch počas vojny v Angole. Ich angažovanie môže mať súvis aj s dvojnásobným prírastkom, ktorý pred časom športovec s partnerkou oznámili verejnosti.