Články - 27.11.2021 20:17

Mourinho sľúbil mladíkovi za gól drahé boty. Sľub musel splniť

Huste Autor: Huste | Zdroj: huste.tv/Twitter

Osemnásťročný ghanský útočník Felix Afena-Gyan prešiel do radov AS Rím len na začiatku tohto kalendárneho roka a cez mládež si rýchlo získal miesto v tíme Josého Mourinha. Talianski novinári veľa uvažovali o tom, čo dokáže portugalský stratég z tejto hviezdičky vytiahnuť a prognózy už pár týždňov môžu byť smelšie. V mládežníckej Primavere strelil šesť gólov v piatich zápasoch a v Serie A 92 minút na trávniku premenil na dva góly.

Zažiaril najmä za štvrťhodinu hry proti FC Janov, kde dvomi gólmi zabezpečil mužstvu plný bodový zisk a získal sľúbený dar od kouča. Ešte pred duelom mu totiž Mourinho sľúbil, že ak skóruje, kúpi mu štýlovú obuv, o ktorej mladík dlho sníva. Stojí 800 eur a v 82. minúte zápasu bolo zrejmé, že na ďalší tréning už bude môcť prísť v nej. "Utekal ku mne a povedal mi, aby som nezabudol na svoj sľub. Prvá vec, ktorú spravím zajtra ráno je, že pôjdem kúpiť tie tenisky," povedal s úsmevom Mourinho v pozápasovom rozhovore.

"S poľutovaním musím pánovi De Rossimu a juniorskej zostave oznámiť, že Felix ostane s nami. Primavera pracuje v úzkej spolupráci s mojim A-tímom a našou zostavou tak prejdú ďalší štyria či piati hráči," dodal k hodnoteniu Afenu-Gyana a vyzdvihol aj pracovitosť rímskych mladíkov. Tí vraj rýchlo absorbujú nové informácie a skúsenosti, pričom si uvedomujú, že ešte nevedia všetko.