Články - 29.11.2021 19:58

Strach o Neymara. Škaredé zranenie ho vyradilo na mesiac

Huste Autor: Huste | Zdroj: huste.tv/Twitter

Paríž Saint Germain si v nedeľnom zápase 15. kola Ligue 1 poradil so St. Etienne 3:1 a jeho náskok na čele tabuľky je naďalej dvanásťbodový. Výsledok sám o sebe neprekvapil, ale zaujali viaceré ďalšie zápasové okolnosti. Sergio Ramos absolvoval svoju premiéru v drese francúzskeho zamestnávateľa potom, ako sa zbavil tiahlych problémov s lýtkom. Zažiaril dvojgólový obranca Marquinhos, Messi trikrát asistoval a pozornosť bola venovaná aj Neymarovi. Predovšetkým od zadákov domáceho tímu. Brazílčan bol najčastejšie faulovaným mužom na trávniku a v 88. minúte musel byť odnesený na nosidlách.

Už prvé prognózy pritom vôbec neboli dobré a existovalo podozrenie na vážne zranenie členka. To sa aj potvrdilo a brazílsky futbalista bude absentovať šesť až osem týždňov. Vyšetrenie potvrdilo vo vyvrtnutom ľavom členku poškodené väzy, pre ktoré sa do akcie vráti najskôr v polovici januára, čo pri nabitom programe znamená absenciu v siedmich súťažných zápasoch.
Indispozíciu pritom nepriniesol ostrý sklz alebo tvrdý zákrok protihráča. Neymar sa práve snažil sklzu vyhnúť a doplatil na nešťastný došľap, pri ktorom navyše prišliapol nohu súpera. Následne sa však jeho plná váha preniesla na zvrtnutý členok.

Dobrým znamením nie je ani fakt, že členok Neymara po prestupe do Francúzska trápil viackrát. V lete 2019 preň vypadol z akcie na viac ako dva mesiace, v decembri 2020 nemohol pre podobné problémy hrať štyri týždne. Aj preto francúzska tlač pomerne rýchlo začala pracovať s variantom, že sa do akcie vráti až v novom kalendárnom roku. V praxi tak pôjde v nabitom programe o ligový šláger prvého s tretím, PSG proti Nice, posledný zápas skupinovej fázy Champions League proti Bruggám a zaujímavé merania síl s Monakom či RC Lens.