Články - 03.12.2021 08:27

Rozhodcovi sa vyhrážal smrťou, hrozí mu vysoký trest

Huste Autor: Huste | Zdroj: Simona Škulaviková

Prvoligový argentínsky rozhodca Dario Herrera podal trestné oznámenie voči kapitánovi Lanúsu, Lautarovi Acostovi. Ten ho mal po zápase 23. kola najvyššej argentínskej súťaže proti Racingu slovne napadnúť a vyhrážať sa mu smrťou. Herrera je skúsený futbalový rozhodca, známy nielen na domácich, ale aj medzinárodných trávnikoch. V tejto sezóne viedol doposiaľ tri zápasy Lanúsu, no na to, čo sa mu stalo po odpískaní toho posledného, len tak ľahko nezabudne.

Po pondelkovom zápase s Racingom, v ktorom Lanus prehral výsledkom 1:3, mal nahnevaný Acosta vyhľadať rozhodcu vo svojej šatni. Prekvapený Herrera ho prijal, no vtedy ešte netušil, čo sa mu chystá povedať. Podľa policajnej správy sa mal 33-ročný útočník vulgárne vyjadrovať na adresu rozhodcu a povedať mu: „Si skorumpovaný, áno. Ak ešte raz budeš pískať náš zápas, zabijem ťa!“ Navyše sa mal pokúsiť rozhodcu aj fyzicky napadnúť, no ochranka a Herrerovi kolegovia mali údajnej potýčke zabrániť.

Napätie medzi Herrerom a Acostom trvá už dlhšiu dobu, čo potvrdil aj nedávny rozhovor, v ktorom samotný hráč povedal, že Herrera je pre neho najkomplikovanejším rozhodcom v argentínskom futbale. Podľa najnovších informácií začala polícia z Avellanedy spomínaný incident vyšetrovať. Vedenie klubu Lanus, rovnako ako aj samotný Acosta, sa odmietajú k situácii vyjadriť. Predseda argentínskej asociácie rozhodcov, Federico Beligoy, stojí za Herrerom a pre hráča Lanusu žiada exemplárny trest. "Toto sú situácie, ktoré presahujú bežné normy. Všetci sme už dospelí a keď človek takto koná, musí sa chopiť zodpovednosti a niesť zodpovednosť za následky“, prehlásil v rozhovore pre španielsky portál TycSports.