Články - 04.01.2022 14:26

Zabudnutá ikona manchesterskej obrany sa vrátila do hry po 707 dňoch

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube
Manchester United - Wolverhampton Wanderers

Na konte má viac ako dvesto štartov za Manchester United a v rokoch 2013 až 2018 bol neodmysliteľnou súčasťou zadných radov tohto tímu. Lenže potom Phila Jonesa potrápili zranenia, ktoré ho v kombinácii s nepresvedčivými výkonmi dostali mimo zostavy a stal sa zabudnutým členom tímu. V pondelkovom ligovom zápase proti Wolverhamptonu sa vrátil do akcie po dlhých 707 dňoch, kedy lepil dieru za absentujúceho Maguira, Lindelöfa či Baillyho. Od januára 2020 a pohárového zápasu proti Tranmere ubehlo neuveriteľne veľa času, no Jones po svojom návrate vyslovene stratene nepôsobil.

V hre pobudol plných 90 minút, súper sa dostal len ku dvom ohrozeniam brány United, no i tak vyšli bodovo naprázdno. V domácom prostredí prehrali 0:1 a šlo zároveň o prvú prehru pod taktovkou trénera Ralfa Rangnicka. Ten tak z doterajších šiestich zápasov vydoloval s novými zverencami 10 bodov. Čo sa týka Jonesa, jeho budúcnosť je viac ako otázna. Štart po takmer dvoch rokoch je dôležitým krokom, ale miesto v radoch "The Red Devils" už pravdepodobne nemá. Je však v záujme aj tohto mužstva, aby jeho situáciu vyriešilo. V zápase s Wolves vykázal známky mentálne aj fyzicky silného hráča.

Ralf Rangnick bol k výkonu United kritický. Výsledok označil za veľké sklamanie, avšak súper bol podľa jeho slov lepší. Výkon 29-ročného Jonesa bol zároveň jedným z mála zápasových pozitív. "O jeho nasadení som nepochyboval, pretože som videl jeho prístup na tréningoch. Ak vezmeme do úvahy, že nehral dva roky, bol to výborný výkon," povedal nemecký tréner na jeho adresu. United sú momentálne na siedmom mieste tabuľky Premier League. Tri body strácajú na pohárovú Európu a 22-bodové manko majú na priebežného lídra a svojho mestského rivala.