Články - 04.01.2022 17:19

Pokračovanie Bundesligy ohrozené. Bez pozitívnych je len päť tímov

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv

Trojtýždňová zimná prestávka v nemeckej futbalovej lige sa chýli ku koncu, no či sa tento víkend jarná časť Bundesligy skutočne rozbehne, je otázkou. Veľké problémy robí Covid-19, ktorý sa šíri jednotlivými kádrami a podľa najaktuálnejších správ je zasiahnutých už trinásť z 18 účastníkov najvyššej súťaže. Počty pozitívnych začali jednotlivé tímy hlásiť po návrate do tréningového procesu, pričom už predtým bola téma ohľadne koronavírusu živá. Vedenie súťaže napríklad plánovalo vyľudnenie tribún, podobne ako tomu bolo na začiatku minulej sezóny.

Najviac zasiahnutý je obhajca titulu a zároveň aktuálny líder. Bayern odložil svoj nedeľný zápas s Mönchengladbachom na pondelok, no ani to nie je isté, či bude schopný nastúpiť. Na pláne je pretestovanie celej zostavy a každý ďalší pozitívny test spôsobí prehĺbenie problému. Dobre na tom nie je ani súper a Borussia po návrate ku tréningom hlásila štyroch pozitívnych hráčov. Tí majú mierne príznaky, no i tak boli odizolovaní. Variant vírusu nie je známy a rovnako ani termín ich návratu. Početnú covidovú maródku má aj Stuttgart a Hertha Berlín. Naopak, jedným z mála uskutočniteľných zápasov by mohlo byť stretnutie Dortmundu s Frankfurtom.

Spomedzi šiestich najkvalitnejších líg Európy, Bundesliga je jedinou s dlhšou zimnou prestávkou. Najaktuálnejšie odohrané zápasy sú ešte z 19. decembra, pričom tabuľkovo najbližším prenasledovateľom Bayernu je momentálne Borussia Dortmund. Má však výrazné deväťbodové manko. Tretí je zatiaľ prekvapivo Freiburg, za ním nasleduje Leverkusen, Hoffenheim a Frankfurt. V súťaži pôsobia traja slovenskí futbalisti. Ondrej Duda je stabilnou súčasťou zostavy ôsmeho Kolína, Peter Pekarík nastupuje v základe jedenástej Herthy Berlín a Lászlo Bénes bojuje o miesto v tíme štrnásteho Mönchengladbachu.