Futsal - 22.06.2017 16:16

Éra Slov-Maticu končí. Majster do Ligy majstrov ako ŠK Slovan Bratislava futsal

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, huste.tv

Úradujúci slovenský futsalový šampión už nebude vystupovať pod názvom Slov-matic FOFO Bratislava, v pohárovej Európe sa v jeseni 2017 predstaví už ako ŠK Slovan Bratislava futsal. Informuje o tom oficiálny web "belasých".

"Rozbiehame nový projekt spojenia najúspešnejšieho futbalového a futsalového klubu na Slovensku. Futsalový oddiel sme sa rozhodli spustiť aj po vzore zahraničných klubov ako FC Barcelona či Atlético Madrid. Som veľmi rád, že došlo k dohode so zástupcami Slov-matic FOFO Bratislava. Futsalisti budú nastupovať v identických dresoch ako naše futbalové A-mužstvo a vystupovať budú pod hlavičkou ŠK Slovan. Vzniká unikátna príležitosť rozšíriť komunitu fanúšikov, či už z futbalu na futsal alebo naopak. Futsalisti Slovana budú svoje domáce zápasy hrávať v Hant Aréne. V novom ročníku budú účinkovať aj vo futsalovej Lige majstrov, hranej vo forme turnajov. Je výborné, že jeden z turnajov sa na jeseň odohrá v Bratislave a fanúšikovia si tak prídu na svoje. Súčasné mužstvo Slov-maticu bude plynule pokračovať bez zásadných zmien. Veríme v úspešné fungovanie futsalového oddielu minimálne tak, ako sa im darilo doteraz. Veľmi sa tešíme, že sme rozšírili naše pole pôsobnosti aj na futsal. Po sezóne vyhodnotíme úspešnosť tohto novovzniknutého projektu,“ cituje web Slovana viceprezidenta klubu Ivana Kmotríka ml.

Slovensko bude v prvej polovici októbra hostiť jeden z ôsmich turnajov Main round futsalového UEFA Futsal Cupu 2017/2018. Hrať na ňom bude jedenásťnásobný slovenský majster, ktorého dresy už nebudú štandardne oranžové, ale belasé.