Gymnastika - 21.12.2020 11:06

Mokošová má historický bronz na bradlách

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/joj

Slovenka Barbora Mokošová vybojovala bronzovú medailu na bradlách na majstrovstvách Európy v športovej gymnastike v tureckom Mersine. Už istá účastníčka budúcoročných olympijských hier v Tokiu dosiahla v nedeľňajšom finále výslednú známku 13,300 bodu a musela sa skloniť len pred dvojicou Maďariek.

 Majsterkou Európy sa stala Zsófia Kovácsová (13,850) a striebro brala Zoja Szekelyová (13,550). V boji o bronz Mokošová zdolala Rumunku Larisu Andreeu Iordacheovú o máličko - 50 tisícin bodu.

Mokošová získala vôbec prvý medailový úspech pre Slovensko na vrcholnom európskom fóre. Do osemčlenného finále postúpila z druhého miesta zo štvrtkovej kvalifikácie, kde predviedla zostavu ocenenú 13,566 bodu. Lepšia vtedy bola iba Maďarka Kovácsová. Pre 23-ročnú Mokošovú to bol v Mersine prvý súťažný štart po ročnej pauze zapríčinenej pandémiou COVID-19. Okrem bronzu na bradlách si jediná Slovenka v súťažiach žien na ME 2020 vybojovala 11. miesto v prostných, kde tesne nepostúpila do finále.

Rovnako ako predtým v mužských súťažiach je účasť na majstrovstvách Európy žien negatívne ovplyvnená súčasnou nepriaznivou epidemiologickou situáciou v Európe. Prihlásilo sa 16 národných federácií, čo v celkovom súčte predstavuje 46 senioriek a 42 junioriek. Celá organizácia majstrovstiev Európy sa deje za prísneho dodržiavania epidemiologických nariadení, všetky súťaže sa konajú bez účasti divákov.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora