Niké handball extraliga - 09.04.2021 18:52

Prešov, Košice alebo Považská? Začína hádzanárske play-off

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv

Slovenská extraliga hádzanárov dospela do svojej záverečnej fázy. Tento ročník sa hral bez nadstavbových skupín a po dlhodobej časti ostala v hre o titul len najlepšia štvorica, ktorá postúpila do play-off. Zrejmé tak je, že titul v sezóne 2020/21 pristane v rukách Prešovčanov, Považskobystričanov alebo Košičanov. Metropola východu má v hre dokonca dva tímy, vrátane obnoveného nováčika. Celky z piateho až ôsmeho miesta si zahrajú Slovenský pohár, kým posledné dva tímy poradia majú pre nedokončenie druhej ligy voľno.

Najväčším favoritom je už tradične Tatran Prešov, ktorý tento rok zvládol ešte dominantnejšie ako zvyčajne. Popri účinkovaní v Európskej lige a SEHA lige dokázal domácou extraligou prejsť bez straty bodu a do víťazného konca dotiahol všetkých 18 duelov. Dohrávka proti Modre na záver programu sa neuskutočnila pre časovú tieseň a pretrvávajúce zdravotné problémy v tábore Malokarpatčanov. Ako posledný si miestenku do "final four" zabezpečil tím HK Košice. V poslednom kole pritom okrem neho boli v hre aj Nové Zámky a ŠKP Bratislava. Košičania vyhrali na palubovke posledných Topoľčian a priazeň ostatných výsledkov ich posunula na štvrté miesto s mankom štyroch bodov na mestského rivala Crows.

Podobne ako Prešov, aj Považská Bystrica mala svoju miestenku vo vyraďovacích bojoch istú dlhšie a s niekoľkolovým predstihom vedela aj to, že pôjde o druhé miesto. Obhájila tým svoje umiestnenie spred roka, kedy sa však ročník nedohral. Celková bilancia zverencov Václava Straku vyznieva na 14 víťazstiev a 4 prehry, pričom jednu prehru im pripravili aj Košice Crows, ich semifinálový súper. Mužstvo, ktoré sa na extraligovú scénu dostalo len minulý rok, sa rýchlo zaradilo do extraligového popredia. S Považskou Bystricou pritom "vraňare" dokážu zohrať veľmi vyrovnané duely a aj ju zdolať. Od tohto semifinále si tak môžeme sľubovať kvalitné hádzanárske duely.

Program semifinále Niké Handball Extraligy:
10. apríla: Tatran Prešov - HK Košice
10. apríla: MŠK Považská Bystrica - Košice Crows
12. apríla: HK Košice - Tatran Prešov
14. apríla: Košice Crows - MŠK Považská Bystrica
17. apríla: Tatran Prešov - HK Košice
17. apríla: MŠK Považská Bystrica - Košice Crows
(21. apríla: HK Košice - Tatran Prešov)
(21. apríla: Košice Crows - MŠK Považská Bystrica)
(24. apríla: Tatran Prešov - HK Košice)
(24. apríla: MŠK Považská Bystrica - Košice Crows)