Novinky - 14.04.2021 12:39

Tatran aj v druhom semifinále doma. Priblíži sa k rýchlemu postupu?

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv

"Už na začiatku sezóny sme si stanovili cieľ vyhrať domáce súťaže bez prehry. V základnej časti sme to splnili, teraz nás čaká ešte posledná časť tejto úlohy," povedal pred štartom play-off pre web Slovenského zväzu hádzanej tréner Tatrana Prešov, Slavko Goluža. Jeho zverenci dotiahli do víťazného konca všetkých osemnásť duelov dlhodobej časti (z toho jeden kontumačne) a výhrou začali aj semifinále proti HK Košice. Obnovený tím na slovenskej hádzanárskej scéne šiel do sezóny 2020/21 pokorne a skromne. Už len samotná účasť v play-off je splnením cieľa a teraz hodlá so cťou absolvovať sériu proti suverénovi ligy.

Košičania si miestenku v prvej štvorke zabezpečili až v záverečnom kole a hneď na úvod tak čelia najsilnejšiemu možnému súperovi. Tatran doma na úvod vyhral 32:18, keď tempo postupne zvyšoval. Prvý gól padol až na konci tretej minúty a v polovici prvého polčasu bolo v platnosti skóre 7:7. Do prestávky však domáci ušli na rozdiel šiestich gólov, po trištvrte hodine hry viedli o jedenásť a konečným rezultátom bol rozdiel štrnástich zásahov. Nič ľahšie pred sebou Košice nemajú ani v druhej semifinálovej konfrontácii. Keďže v Košiciach nie je k dispozícii spôsobilá hala, opäť sa bude hrať v prešovskej Tatran Handball Arene.

"Je škoda, že máme problém s halou, takže strácame výhodu domáceho prostredia, ale s tým nič neurobíme. Každý posun o priečku vyššie, ako je 4. miesto, ktoré sme obsadili v základnej časti, bude úspechom," povedal tréner Martin Lipták pred sériou pre web Slovak Handball, uvedomujúc si silu súpera a odkazujúc na následný súboj o bronz. Oba vzájomné zápasy v základnej časti priniesli hladké víťazstva Tatrana s minimálne tridsiatimi nastrieľanými gólmi. Pre zaujímavosť, posledné extraligové košické hádzanárske víťazstvo nad Prešovom je z roku 2002, kedy sa ešte hrala spoločná mužská česko-slovenská liga.