Novinky - 14.04.2021 13:39

Crows sa vyhrážali sabotážou. Vyrovnajú sériu s Považskou Bystricou?

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv

Kým hádzanárska play-off séria medzi Prešovom a HK Košice má jasného favorita, od druhej dvojice sme si sľubovali dramatické boje a aj patričné emócie k nim. Prvý semifinálový zápas medzi Považskou Bystricou a Košicami Crows rozhodne nesklamal a domáci využili výhodu domáceho prostredia na víťazstvo o jediný gól. Duel mal dohru aj po záverečnej siréne. V 28. minúte videla kontroverznú červenú a modrú kartu košická opora Patrik Hruščák. Nahnevaní Crows avizovali, že pokiaľ mu trest nebude zrušený, odmietnu nastúpiť na druhý zápas série. Zároveň žiadali anulovanie výsledku prvého zápasu, nakoľko šlo o ich kľúčového hráča a exemplárne potrestanie rozhodcu, ktorý pochybil. Od utorka je zrejmé, že "Vrany" nastúpia.

O ambícii postúpiť do finále hovorili o čosi odvážnejšie hádzanári Považskej Bystrice. Ich tréner Václav Straka ešte pred štartom vyraďovacej časti pre web Slovenského hádzanárskeho zväzu povedal, že dlhodobé druhé miesto v slovenskej lige hodlajú obhájiť. Nepôjde to však samo a Crows disponujú skúseným tímom, ktorý bude schopný nekompromisne trestať chyby. Východniari vo vyhláseniach pôsobili o čosi skromnejšie. "Ešte 12. augusta sme nevedeli, či budeme hrať extraligu. Naším cieľom bola prvá šestka, ale keďže sa nám darilo, tak mojím snom bola prvá štvorka. Z tohto pohľadu už máme splnený cieľ," citoval rovnaký zdroj hrajúceho trénera Radoslava Antla. Keďže sa však Košičania v prvom kole vyhli Prešovu, žije šanca na finále a tej sa hodlajú chopiť.

Sila košických Crows tkvie najmä v domácom prostredí, čo sa budú snažiť v druhom semifinálovom zápase potvrdiť. Na svojej palubovke vyhrali počas základnej časti sedem z deviatich zápasov, čo je identická bilancia ako na strane MŠK. Ten však pridal rovnaký počet plných bodových ziskov aj z hál súperov. Zaujímavosťou bolo, že napriek spomenutej štatistike sa počas základnej časti v oboch vzájomných zápasoch tešili hostia. Crows v novembri zvládli tesný zápas na Považí a Bystričania si potom v marci vzali požičané z východu republiky.