Novinky - 24.04.2021 22:52

V Ligovom pohári víťazili Zámky a Šaľa

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: HUSTE.tv/slovakhandball

Kým účastníci bojov o medaily v Niké Handball extralige mužov 2020/2021 sa pripravujú na rozhodujúce súboje, v Ligovom pohári určenom pre tímy na 5. – 8. mieste bolo v sobotu na programe 3. kolo. Prvú prehru v súťaži okúsili hádzanári ŠKP Bratislava, ktorí po dvoch výhrach ťahali za kratší koniec v Šali. Hoci mali v úvode I. polčasu päťgólový náskok (8:3), napokon podľahli domácemu HKM štvorgólovým rozdielom 27:31.
Výhodu svojej palubovky zužitkoval aj MHC Štart Nové Zámky, ktorý pokoril HC Sporta Hlohovec 32:29 a v tabuľke je druhý o bod za ŠKP a o bod pre Šaľou. Novozámčania dobre vstúpili do duelu (5:1, 8:3), ale Hlohovčania sa v 28. min dotiahli na 12:14. Záver I. polčasu patril MHC (17:12). Hostia však po zmene strán zmazali toto manko a Holdoš v 44. min vyrovnal na 21:21. Domáci získali rozhodujúci náskok medzi 54. a 56. min, keď trojgólovou šnúrou unikli na 29:25.

Ligový pohár, sobota 24.04.2021, 18:00
HKM Slovan Šaľa
31:27
ŠKP Bratislava
Najviac gólov: Bogár 7/2, Michniewicz, Magdolen po 5 - Mikéci 5/3, Birdahič 5/2, Kysel 5. Rozhodovali: Manek, Majstrík, vylúčení: 4:6, 7 m hody: 4/2 - 6/5

..

MHC Štart Nové Zámky
32:29
HC SPORTA Hlohovec
Najviac gólov: Dévai 10, Kucsera 8/2, Tilandy 7 - Briatka, Páleš po 7, Holdoš 5. Rozhodovali: Balogh, Klimko, vylúčení: 7:4, 7 m hody: 3/3 - 4/2