Highlighty - 10.11.2018 09:08

Daňov návrat do Winnipegu nebol víťazný, Marinčin iba na tribúne

Zdroj: sita, youtube

V rámci piatkového programu zámorskej hokejovej NHL sa odohralo šesť zápasov, v ktorých zasiahol do hry jediný Slovák. Útočník Marko Daňo v službách Colorada Avalanche nastúpil vo Winnipegu proti svojmu bývalému zamestnávateľovi a na ľade strávil 6:20 min. Dvadsaťsaťtriročný odchovanec trenčianskej Dukly nezabránil prehre 2:5 a stále čaká na premiérový bod v aktuálnom ročníku profiligy. Kľúčovou postavou duelu bol domáci krídelník Blake Wheeler, ktorý sa prezentoval jedným gólom a štyrmi asistenciami, čím prekonal métu štyristo prihrávok v kariére. "Blake je hráč, ktorý nás posúva na inú úroveň. Je to človek, ktorý ťahá tím každý jeden deň na tréningu, v posilňovni a prakticky v každom aspekte spojenom s profesionálnym hokejom," povedal o Wheelerovi pre NHL.com obranca Winnipegu Josh Morrissey.

Obranca Martin Marinčin sledoval iba z tribúny kvalitný výkon spoluhráčov z Toronta Maple Leafs. "Javorové listy" na domácej pôde zdolali New Jersey Devils hladko 6:1, keď o víťazstve rozhodli štyrmi gólmi v druhej tretine. V bránke Toronta predviedol Frederik Andersen 31 úspešných zákrokov a kanadský útočník Patrick Marleau si pripísal jubilejnú 600. asistenciu v NHL. "Ak hráči skutočne tvrdo pracujú a robia veci správne, máme šancu na veľa úspechov. Snažíme sa o to každý deň, ale niekedy to ide špeciálne dobre. Vždy je väčšia zábava, ak ste na víťaznej strane," vyjadril sa pre oficiálny ligový web tréner Toronta Mike Babcock.

Zo zvyšných štyroch stretnutí zaujal výsledkový obrat Detroitu Red Wings proti New Yorku Rangers. "Červené krídla" doma prehrávali pred treťou tretinou 0:2, ale do konca riadneho hracieho času stihli vyrovnať a tesne pred záverom predĺženia im zabezpečil dva body Dylan Larkin. Ďalší tesný súboj sa odohral na ľad obhajcu Stanleyho pohára z Washingtonu, ktorý doma podľahol Columbusu Blue Jackets 1:2. Naopak, hladké triumfy dosiahli St. Louis a Minnesota. Blues doma pokorili San Jose Sharks 4:0 a Wild uspeli na klzisku Anaheimu Ducks 5:1.

Sumáre NHL - piatok:

Toronto - New Jersey 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)
Góly: 13. Tavares (Hainsey, M. Rielly), 22. Kadri (Marleau), 26. C. Brown (P. Lindholm, Hainsey), 36. Johnsson (Gardiner, P. Lindholm), 38. M. Rielly (Kadri), 53. Ennis - 28. Zajac (Coleman)

Washington - Columbus 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 28. Niskanen (Bäcsktröm, Kuznecov) - 18. O. Bjokrstrand (N. Foligno, Wennberg), 46. Duclair (Panarin, Werenski)

Detroit - New York Rangers 3:2 po predĺžení (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Góly: 42. Abdelkader (Nyquist), 58. Athanasiou (Nielsen, Kronwall), 65. Larkin (Athanasiou, Green) - 18. Shattenkirk (DeAngelo, K. Hayes), 19. Pionk (Zibanejad, Bučnevič)

St. Louis - San Jose 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 15. Pietrangelo (Tarasenko), 26. R. O'Reilly (Schwartz), 34. Schwartz (Bozak, Steen), 53. Steen (Bozak, Parayko)

Winnipeg - Colorado 5:2 (2:0, 0:0, 3:2)
Góly: 11. Connor (Scheifele, Wheeler), 14. Scheifele (Wheeler, Morrissey), 46. Ehlers (Wheeler), 51. Laine (Wheeler, Byfuglien), 59. Wheeler (Scheifele) - 43. E. Johnson (Söderberg, Zadorov), 47. Jost (Kerfoot, Barrie)
Marko Daňo odohral 6:20 min, 1 "hit"

Anaheim - Minnesota 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Góly: 37. Aberg (H. Lindholm, Montour) - 2. Greenway (Eriksson Ek, Coyle), 24. Zucker (Mi. Granlund, Spurgeon), 28. Mi. Granlund (Zucker, Brodin), 51. Brodin (Spurgeon), 57. Mi. Granlund (Zucker, E. Staal)