Hokej - 04.03.2017 08:30

Tatarov gól nestačil, Budajova premiéra v Tampe s prehrou

Huste Autor: Huste | Zdroj: huste.tv

Brankár Peter Budaj sa dočkal premiéry v drese Tampy Bay, kam ho vymenili z Los Angeles. Nebola víťazná. Tampa prehrala na ľade silného Pittsburghu 2:5 a skúsený slovenský gólman mal 30 zákrokov s úspešnosťou 88,2%. Trio slovenských útočníkov v drese Chicaga bolo za stavu 0:1 na pokraji prehry s tímom New York Islanders, ale napokon bolo všetko inak. Rus Artemij Panarin 1:14 min pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal na 1:1 a hoci Marián Hossa v predĺžení svoju šancu nepremenil, nájazdové rozuzlenie vyznelo pre Blackhawks zásluhou víťazného gólu Jonathana Toewsa.

Pittsburgh - Tampa Bay 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
Góly: 29. Malkin (Kessel, Schultz), 37. Malkin (Kessel, I. Cole), 43. Streit (Crosby, Malkin), 57. Schultz (Crosby, Streit), 59. Kühnhackl, Bonino) - 27. Erne (Namestnikov, Paquette), 42. Kučerov (Drouin, Hedman)
Peter Budaj (Tampa Bay) odchytal 58:25 min, 30 zákrokov z 34 striel, úspešnosť 88,2%

Calgary - Detroit 3:2 po predĺž. (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 9. Versteeg (Brodie, Monahan), 14. M. Tkachuk, 64. Backlund (Frolík, Giordano) - 7. Helm (Abdelkader, Mantha), 60. TATAR (Zetterberg, Abdelkader)
Tomáš Tatar (Detroit) odohral 20:35 min, 2 strely, 1 "hit", 1 gól

Chicago - New York Islanders 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 59. Panarin (Keith, Seabrook), rozhod. nájazd Toews - 34. Nelson (Hamonic, Chimera)
Marián Hossa odohral 17:16 min, 2 strely, -1 bod, Richard Pánik 17:03 min, 1 strela, 2 "hity", 2 bloky, 1 plusový bod, Tomáš Jurčo (všetci Chicago) 11:04 min, 2 strely, 2 trestné minúty, 1 "hit", -1 bod

Carolina - Arizona 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Góly: 20. Stempniak (Slavin, McClement), 22. J Staal (Teräväinen, Di Giuseppe) - 12. Dvorak (Doan), 18. Goligoski (Vrbata, Domi), 50. Martinook (Doan), 60. Doan (Rieder)

Winnipeg - St. Louis 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 11. Wheeler (Perreault, Byfuglien), 58. Little (Byfuglien, Wheeler), 59. Wheeler (Little, Trouba)

Anaheim - Toronto 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Góly: 11. Rakell (Wagner, L. Shaw), 30. Silfverberg (Kesler, Cogliano), 30. Rakell (H. Lindholm, N. Ritchie), 42. Vatanen (Getzlaf), 59. Eaves (Getzlaf, Vatanen) - 17. Hyman (Zajcev, W. Nylander), 26. Kadri (Bozak, Marner)