Hokej - 22.03.2017 10:00

Pánik prekonal 20-gólovú hranicu. Dýcha na chrbát Hossovi

Vladimír Ambrozek Autor: Vladimír Ambrozek | Zdroj: sita, huste.tv

Richard Pánik strelil počas piatich ročníkov v NHL 45 gólov, z toho 20 v tejto sezóne a tri v ostatných štyroch zápasoch. Aktuálne má 26-ročný martinský rodák v drese Chicaga na konte 39 bodov, čo je o 22 viac ako v dosiaľ jeho najúspešnejšej sezóne 2014/2015 v drese Toronta. Aj v utorok Pánik parádne zavesil, keď v 49. min znížil náskok hostí z Vancouveru na 3:4. "Kosatky" viedli na ľade "čiernych jastrabov" už 4:1, napokon na víťazstvo na ľade už istého účastníka play-off potrebovali predĺženie (5:4).

"Fajn, že sa vieme vrátiť do zápasu, predviedli sme to už párkrát v tejto sezóne, ale potrebujeme hrať dobre celých 60 minút," uviedol Richard Pánik v rozhovore na webe Chicaga. Lídri Západnej konferencie Blackhawks sa vďaka zisku 1 bodu proti Canucks dostali na hranicu 100 bodov, na ich 222 góloch sa podieľalo až šesť minimálne 20-gólových strelcov, ku ktorým sa aktuálne zaradil práve Pánik. Jeho skúsenejší krajan Marián Hossa skóroval 23-krát, tímovým lídrom je Patrick Kane s 32 zásahmi. "Teší ma to, nesledujem však svoj prospech, ale tímový," skonštatoval Pánik.