Hokej - 04.05.2017 08:40

Pittsburgh úspešný aj bez Crosbyho, Anaheim zrovnal krok s Edmontonom

Vladimír Ambrozek Autor: Vladimír Ambrozek | Zdroj: sita, youtube

Hokejisti Washingtonu už potrebujú vyhrať tri zápasy za sebou, aby sa udržali v hre o Stanleyho pohár. Najúspešnejší tím základnej časti NHL 2016/2017 totiž v stredajšom štvrtom stretnutí semifinále Východnej konferencie prehral na ľade Pittsburghu 2:3 a v sérii zaostáva 1:3. V Edmontone sa hral zápas herne rozdielnych tretín. V tej prvej dominovali domáci a v jej závere v rozpätí 2:05 min im Milan Lucic a Connor McDavid zabezpečili pre svoj tím dvojgólové vedenie. V druhej tretine Anaheim výrazne zabral, čo dokazuje aj pomer striel 21:5 pre Ducks. Dvoma gólmi kapitána Ryana Getzlafa a jedným Rickarda Rakella hostia otočili na 3:2. Keď sa už zdalo, že Anaheim tesné víťazstvo ubráni, v čase 58:18 min skóroval Drake Caggiula a muselo sa do predĺženia. Z neho uplynulo len 45 sekúnd, keď švédsky útočník Ducks Jakob Silfverberg rozhodol. Pre 26-ročného rodáka z Gävle to bol už siedmy gól v play-off. Absolútnym hrdinom hostí bol kapitán Ryan Getzlaf, ktorý mal podiel na všetkých štyroch góloch svojho tímu (2+2) a na ľade strávil najvyššiu porciu času spomedzi všetkých hráčov (25:56). V tomto smere zdolal aj slovenského obrancu Edmontonu Andreja Sekeru, ktorý bol s 24:03 min tradične najviac vyťaženým hráčom svojho tímu.

Semifinále play-off NHL (hrá sa na štyri víťazstvá):

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Pittsburgh - Washington 3:2 (1:0, 2:2, 0:0) - stav série 3:1
Góly: 5. Hörnqvist (Määttä, Matt Cullen), 24. Guentzel, 32. J. Schultz (Malkin, Guentzel) - 28. Kuznecov (J. Williams, M. Johansson), 29. Schmidt (Oshie, Shattenkirk)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Edmonton - Anaheim 3:4 po predĺžení (2:0, 0:3, 1:0 - 0:1) - stav série 2:2
Góly: 16. Lucic (Draisaitl, Letestu), 18. McDavid (Draisaitl, Maroon), 59. Caggiula (Nugent-Hopkins, Maroon) - 22. Getzlaf (Montour), 26. Rakell (Getzlaf, Perry), 35. Getzlaf (Rakell, Vatanen), 61. Silfverberg (Getzlaf)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 24:03 min, 1 strela, 1 "hit", 3 zblokované strely, 1 pluska