Hokej - 06.05.2017 09:00

St. Louis sa udžalo v hre. Neuveriteľný obrat Anaheimu

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, youtube

Domáci hráči St. Louis zvíťazili 2:1 nad tímom Nashvillu v domácom piatom stretnutí semifinále play-off Západnej konferencie severoamerickej hokejovej NHL, v sérii hranej na štyri úspechy však zaostávajú 2:3 na zápasy. V stretnutí medzi domácim Anaheimom a Edmontonom to dlho vyzeralo na jasné víťazstvo hostí. "Olejári" zaskočili "káčerov" v druhej dvadsaťminútovke: postupne sa presadili Leon Draisaitl, Connor McDavid i Drake Caggiula a klub z provincie Alberta viedol 3:0. Ducks - stále bez streleného gólu - sa tri a pol minúty pred koncom tretej tretiny nadýchli k veľkému obratu. V priebehu 181 sekúnd skórovali Ryan Getzlaf, Cam Fowler a Rickard Rakell; švédsky center vyrovnal na 3:3 pätnásť sekúnd pred klaksónom. O výhre Anaheimu rozhodol v 87. min a druhom predĺžení Corey Perry. Obranca Edmontonu Andrej Sekera odohral iba necelé dve minúty: vo svojom treťom striedaní inkasoval tvrdý hit od Getzlafa a zamieril do šatne, na ľade sa už neobjavil. Anaheim v sérii vedie 3:2 na zápasy, Edmonton sa v nedeľu na domácom ľade pokúsi odvrátiť mečbal "káčerov" a vynútiť si rozhodujúci siedmy duel.

Semifinále play-off NHL(hrá sa na štyri víťazstvá):

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

St. Louis - Nashville 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) - stav série 2:3
Góly: 26. Jaškin (Pietrangelo, Sobotka), 41. Schwartz (Parayko) - 34. Neal (Subban, Josi)

Anaheim - Edmonton 4:3 po dvojnásobnom predĺžení (0:0, 0:3, 3:0 - 0:0, 1:0) - stav série 3:2
Góly: 57. Getzlaf (Silfverberg), 58. Fowler (Silfverberg, Perry), 60. Rakell (Perry, Fowler), 87. Perry (Getzlaf, Rakell) - 21. Draisaitl (Klefbom, A. Larsson), 23. McDavid (Letestu, Nugent-Hopkins), 33. Caggiula (McDavid, Russell)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 1:54 min.