Hokej - 08.11.2017 08:45

Islanders bez Haláka nestačili na Edmonton, Jágr sa vrátil do akcie

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, youtube

Hokejisti New Yorku Islanders podľahli hráčom Edmontonu Oilers 1:2 po predĺžení v utorňajšom stretnutí zámorskej NHL. V bránke "ostrovanov" sa predstavil Thomas Greiss, ktorý odchytal celý zápas a pripísal si 23 úspešných zákrokov. Slovenský gólman Jaroslav Halák presedel duel na striedačke.

O víťazstve "olejárov" rozhodol 38 sekúnd po začiatku predĺženia ich mladý kapitán Connor McDavid. Bol to jeho šiesty gól a sedemnásty bod v sezóne. Brankár Oilers Cam Talbot zneškodnil 36 streleckých pokusov Islanders, z toho 13 v poslednej tretine. "Bol skvelý. Predtým som si neuvedomil ten nepomer striel. V tretej tretine mali nejaké šance, ale on odviedol skvelú prácu," pochválil svojho gólmana McDavid pre nhl.com. Vyjadril sa aj Talbot, ktorý ocenil McDavidov prínos: "Islanders sú doma extrémne dobrí. Uvažovali sme, s čím na nás asi prídu, a v tretej tretine nám ukázali zo seba to najlepšie. Ale my sme boli schopní im čeliť, a naše dve ´mladé pušky´ nám zariadili víťazstvo. V takýchto situáciach ich potrebujeme," uviedol kanadský gólman.

Pod druhou "mladou puškou" myslel nemeckého útočníka Leona Draisaitla, ktorý zaznamenal úvodný zásah merania síl a po ukážkovom prečíslení pridal aj asistenciu na rozhodnutie McDavida v predĺžení. Na 1:1 vyrovnal Jordan Eberle, bývalý hráč Edmontonu, pre ktorého to bolo prvé stretnutie proti svojmu niekdajšiemu tímu.

Pittsburgh zdolal Arizonu 3:1. Gólom a dvomi asistenciami sa na tom podieľali Jevgenij Malkin aj Phil Kessel, ktorí spolu s Jakeom Guentzelom tvorili druhú útočnú formáciu Penguins. V predchádzajúcich dueloch hrali v iných lajnách. Vancouver triumfoval na ľade Calgary 5:3. V zostave "plameňov" sa objavil aj český útočník Jaromír Jágr, ktorý sa vrátil po šesťzápasovej pauze spôsobenej zranením. Nastúpil v treťom útoku vedľa Sama Bennetta a Marka Jankowského, do bodovej listiny sa nezapísal.

Sumáre NHL - utorok:

Buffalo - Washington 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 23. E. Kane (Eichel), 44. B. Pouliot, 60. E. Kane (Pominville) - 38. Ovečkin (Smith-Pelly, Orpik)

Carolina - Florida 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 33. B. McGinn (Hanifin, McKeown), 50. D. Ryan (Williams, McKeown), 59. Williams (Nordstöm, Slavin) - 35. Trocheck (Huberdeau, Luongo)

Columbus - Nashville 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Góly: 45. Dubois - 33. Irwin (Arvidsson, Ekholm), 55. Järnkrok (Salomäki, Fiala), 60. Arvidsson (Salomäki)

New Jersey - St. Louis 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Góly: 4. Coleman (Boyle, J. Moore) - 39. Tarasenko (B. Schenn), 41. Schwartz (B. Schenn, Tarasenko), 60. B. Schenn (Tarasenko)

New York Islanders - Edmonton 1:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 25. Eberle (Barzal) - 22. Draisaitl (Lucic), 61. McDavid (Draisaitl)

Pittsburgh - Arizona 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Góly: 1. Justin Schultz (Malkin, P. Kessel), 4. Malkin (P. Kessel, Guentzel), 47. P. Kessel (Hörnqvist, Malkin) - 41. Rieder (Fischer, Ekman-Larsson)

Montreal - Vegas 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Góly: 9. Gallagher (Plekanec, Jordie Benn), 11. Jordie Benn (Mete, Hudon), 24. Pacioretty (Petry, A. Shaw) - 18. Bellemare (Engelland), 59. Haula (Marchessault, Perron)

Calgary - Vancouver 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)
Góly: 20. D. Hamilton (Backlund, Tkachuk), 32. J. Gaudreau (Brodie, Monahan), 38. Ferland - 16. Gagner (D. Sedin, Vanek), 36. Vanek (Del Zotto, A. Biega), 39. Dorsett (Sutter, Hutton), 45. Horvat (Boeser, Hutton), 45. H. Sedin (D. Sedin, Virtanen)

Anaheim - Los Angeles 3:4 po predĺž. (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 7. Boll (Montour, L. Shaw), 13. Vatanen (Rakell), 35. Rakell (Manson, Grant) - 17. Kopitar (Iafallo, Muzzin), 40. A. Kempe (Pearson, Toffoli), 46. D. Brown (Iafallo, Kopitar), 64. Shore (D. Brown, Quick)