Hokej - 13.11.2017 08:31

Pánik sa odmlčal. Chicago v prestrelke podľahlo New Jersey

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, youtube

Hokejisti Chicaga Blackhawks podľahli v dvanásťgólovej "prestrelke" hráčom New Jersey Devils 5:7 v nedeľňajšom stretnutí severoamerickej NHL. Slovenský útočník Richard Pánik odohral v drese "čiernych jastrabov" 14:32 min, počas ktorých si pripísal 2 mínusky, 2 strely na bránku, 5 "hitov" i dva menšie tresty.

Hráči Chicaga viedli po prvej tretine 4:2, v druhom dejstve hostia vyrovnali a o triuhumfe rozhodol presným zásahom v 43. min Miles Wood, pre ktorého to bol už tretí gól v zápase. Bol to vôbec prvý hetrik 22-ročného útočníka v NHL. "Samozrejme, že som sa cítil dobre. V prvej tretine sme boli trochu nevýrazní, ale v druhej a tretej časti hry sme na to dokázali výborne reagovať," povedal podľa nhl.com Wood, ktorý si pripísal aj asistenciu.

Krídelník New Jersey Taylor Hall získal dva body za gól a asistenciu, presný zásah bol preňho jubilejným 400. bodom v základnej časti elitnej zámorskej súťaže. "Iba sa snažím baviť a zostať zdravý počas celej kariéry, chcem pomôcť spoluhráčom. Myslím si, že najdôležitejší bol náš triumf," vyhlásil 25-ročný Kanaďan.

Sumáre NHL - nedeľa:

Chicago Blackhawks - New Jersey Devils 5:7 (4:2, 1:4, 0:1)
Góly: 1. Anisimov (Rutta, P. Kane), 14. DeBrincat (Schmaltz), 17. Rutta, 18. Kero (Bouma), 40. P. Kane (Rutta, Schmaltz) - 4. Wood (Stafford, Hall), 18. Wood (Zacha, Santini), 24. A. Greene (Noesen, Coleman), 27. Hischier, 33. Hall (A. Greene), 38. Gibbons (Wood), 43. Wood (Bratt, Hischier)
Richard Pánik (Chicago) 14:32 min, -2, 4 trestné minúty, 2 strely na bránku, 5 "hitov"

Washington Capitals - Edmonton Oilers 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 46. Orlov (T. Wilson, Bowey), rozhod. sam. nájazd: Oshie - 42. Khaira (Pakarinen, R. Strome)

Anaheim Ducks - Tampa Bay Lightning 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 44. Silfverberg (Wagner, Cogliano) - 30. Namestnikov (Kučerov, Stamkos), 48. J.T. Brown (Kunitz, Callahan)

Los Angeles Kings - San Jose Sharks 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Góly: 9. D. Brown (Kopitar, Doughty) - 46. M. Karlsson (Hertl, Couture), 53. J. Ward (Goodrow, J. Ryan)