Hokej - 25.11.2017 09:09

Siedmy gól Tatara. Asistencie Cehlárika aj Gáboríka v sezónnom debute

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, huste.tv

Slovenský hokejista Marián Gáborík oslávil piatkový návrat na súťažný ľad v NHL asistenciou, nie však víťazstvom. Los Angeles s Gáboríkom v zostave prehrali na ľade Arizony 2:3 po predĺžení, slovenský krídelník odohral takmer 14 minút a v 23. min strieľanou prihrávkou asistoval Anžemu Kopitarovi na prvý gól hostí. Tridsaťpäťročný Gaborík po dlhodobejšom výpadku po zranení vstúpil do svojej sedemnástej sezóny v NHL, v 989. zápase v rámci tzv. regular season dosiahol 398. asistenciu a 794. bod. O štvrté víťazstvo Arizony v ostatných piatich zápasoch sa postaral Christian Fischer, Coyotes sú stále na poslednom mieste tabuľky NHL, ale už len s odstupom 1 bodu na Buffalo Sabres.

Tomáš Tatar strelil siedmy gól v tejto sezóne a potvrdil pozíciu streleckého lídra medzi Slovákmi v NHL. Ilavský rodák skóroval tretíkrát z ostatných štyroch zápasov. Jeho Detroit však prehral na ľade New Yorku Rangers 1:2 po predĺžení. V zápase s prevahou skvelých zákrokov brankárov Tatar v 45. min presilovkovým gólom poslal svoj tím do vedenia, keď strelou bez prípravy z pomerne veľkého uhla prekonal Henrika Lundqvista. Rangers však čoskoro vyrovnali a v predĺžení 2 body pre domácich zaistil už po 37 sekundách nórsky útočník Mats Zuccarello.

Výpočet Slovákov v akcii počas bohatej piatkovej noci v NHL dotvárajú dvaja hráči Bostonu - Peter Cehlárik a Zdeno Chára. Mladík Cehlárik asistoval pri tesnom triumfe Bruins 4:3 nad Pittsburghom Penguins. Rodák zo Žiliny prihral na prvý gól zápasu v 7. min českému útočníkovi Davidovi Krejčímu. Pre 22-ročného slovenského útočníka to bol druhý bod v aktuálnej sezóne NHL (1+1) a pomaly sa udomácňuje v zostave tímu trénera Brucea Cassidyho. Jeho krajan a kapitán "medveďov" Zdeno Chára odohral takmer 24 a pol minúty a nebodoval, prezentoval sa 3 strelami na bránku hostí a dvoma "hitmi". Víťazný gól Bostonu strelil v 46. min Čech David Pastrňák. Hokejisti Bruins triumfovali už v štyroch dueloch po sebe.

Sumáre NHL - piatok:

Boston - Pittsburgh 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)
Góly: 7. Krejčí (DeBrusk, CEHLÁRIK), 11. Kuraly (McAvoy), 31. Grzelcyk (Krejčí, DeBrusk), 46. Pastrňák (Riley Nash) - 22. Guentzel (Letang, Crosby), 35. Ph. Kessel (Sheahan, J. Schultz), 38. Crosby (Hörnqvist, Hunwick)
Peter Cehlárik 12:11 min, 0+1, +1, Zdeno Chára (obaja Boston) 24:27 min, 3 strely na bránku, 2 "hity", zablokoval 2 strely

New York Rangers - Detroit Red Wings 2:1 po predĺž. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Góly: 51. Kreider (Bučnevič, Skjei), 61. Zuccarello (Skjei, J. T. Miller) - 45. TATAR (Kronwall, Zetterberg)
Tomáš Tatar (Detroit) odohral 19:03 min, 1 gól, 5 striel, 2 "hity", 2 zablokované strely. 1 mínuska

Arizona - Los Angeles 3:2 po predĺž. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 11. Ekman-Larsson (Fischer, Stepan), 38. Perlini (Goligoski, Rieder), 63. Fischer (Dvorak, Demers) - 23. Kopitar (GÁBORÍK, Muzzin), 43. Lewis (Andreoff, Doughty)
Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 13:51 min, 1 asistencia, 1 strela, 1 pluska