Hokej - 10.12.2017 08:44

Najvyťaženejší Chára nastúpil proti Halákovi. Ako to dopadlo?

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, youtube

Slovenský gólman Jaroslav Halák nezabránil triumfu hokejistov Bostonu Bruins nad hráčmi New York Islanders 3:1 v sobotňajšom stretnutí severoamerickej NHL. Rodák z Bratislavy zneškodnil 30 z 32 streleckých pokusov domácich (93,80 %). V drese víťazného tímu odohral 22:20 min kapitán Zdeno Chára a opäť bol najvyťaženejším hráčom duelu. Štyridsaťročný bek si odsedel menší trest a prezentoval sa 4 strelami na bránku. Zablokoval 2 strely súpera.

Boston zvíťazil ôsmykrát z ostatných 10 zápasov a brankár "medveďov" Tuukka Rask natiahol svoju sériu víťazstiev už na štyri stretnutia. Fínsky gólman zastavil 30 z 31 striel súpera (96,80 %). Marián Gáborík nebodoval pri triumfe Los Angeles Kings nad Carolinou Hurricanes 3:2 po predĺžení. Slovenský krídelník si pripísal jeden mínusový bod. Pre "kráľov" to bol už ôsmy triumf po sebe. Víťazný gól stretnutia strelil 20 sekúnd pred koncom predĺženia Tanner Pearson. Hráči Caroliny prehrali tretíkrát v sérii.

Hokejisti St. Louis deklasovali domácich hráčov Detroitu 6:1 . Zápas nevyšiel brankárovi Red Wings Jimmymu Howardovi, ktorý v úvodných dvoch tretinách inkasoval štyrikrát z desiatich striel hostí. Do záverečnej tretiny ho nahradil Čech Petr Mrázek, ten lovil puk zo siete dvakrát. Slovenský útočník vo farbách Detroitu Tomáš Tatar odohral 14:34 min bez strely na bránku.

St. Louis Blues zvíťazili tretíkrát po sebe a vedú Západnú konferenciu NHL. Detroitu sa momentálne nedarí, na Východe zaostáva na posledné miesto zaručujúce play-off o 5 bodov.

Sumáre NHL - sobota:

Detroit - St. Louis 1:6 (0:1, 0:3, 1:2)
Góly: 48. F. Nielsen (Glendening, J. Ericsson) - 12. Schwartz (A. Steen, B. Schenn), 25. Sobotka (Tarasenko, P. Stastny), 27. Upshall, 37. Bouwmeester (Pietrangelo, Blais), 49. Jaškin (Pietrangelo, Edmundson), 60. B. Schenn (Tarasenko, Bouwmeester)
Tomáš Tatar (Detroit) 14:34 min, 2 trestné minúty, 2 "hity"

Boston - New York Islanders 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Góly: 31. Marchand (Krug, Pastrňák), 47. DeBrusk (Krug, Pastrňák), 60. Heinen (Bergeron) - 57. Lee (Josh Bailey, Barzal)
Zdeno Chára (Boston) 22:20 min, 2 trestné minúty, 4 strely na bránku, zablokoval 2 strely súpera
Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celý zápas a zastavil 30 z 32 striel súpera (93,80 % úspešnosť zákrokov)

Columbus - Arizona 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 1. J. Anderson (Panarin, Dubois)

Florida - Colorado 3:7 (1:1, 1:2, 1:4)
Góly: 20. Ekblad (Huberdeau, Yandle), 25. Malgin (J. McGinn, McCoshen), 55. Huberdeau (Yandle, Trocheck) - 11. Rantanen (Barberio, Landeskog), 32. MacKinnon (Compher, Nemeth), 33. Kerfoot (Barrie, Rantanen), 52. E. Johnson (Nieto), 54. C. Wilson (Compher, Andrighetto), 56. Nieto (Comeau, Söderberg), 58. Söderberg (Comeau)

Montreal - Edmonton 2:6 (0:2, 1:2, 1:2)
Góly: 34. Galchenyuk (Petry), 56. Danault (Froese, Carr) - 8. Cammalleri (Nugent-Hopkins, Maroon), 12. Khaira (R. Strome), 22. Khaira (R. Strome, Russell), 23. Lucic (Draisaitl, McDavid), 43. Klefbom (Letestu, Lucic), 44. Auvitu (McDavid, Puljujärvi)

New York Rangers - New Jersey Devils 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Góly: 7. Vesey (Carey, Nieves), 30. Fast (Rick Nash), 37. Zuccarello, 47. Zuccarello (J. T. Miller, McDonagh), 52. K. Hayes (Rick Nash) - 34. Severson (Coleman, Noesen), 47. Wood (Zacha, Butcher)

Pittsburgh - Toronto 3:4 (0:3, 2:1, 1:0)
Góly: 35. Sheahan (Simon, Dumoulin), 38. Malkin (P. Kessel), 58. Crosby (Letang, Simon) - 2. Connor Brown (Rielly, Hainsey), 2. J. Van Riemsdyk (Marner, Bozak), 13. Bozak (Marner, R. Polák), 39. Bozak (Gardiner, Marner)

Tampa Bay - Winnipeg 4:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 19. Gourde (Point, T. Johnson), 37. Sergačov (T. Johnson, Palát), 49. Kučerov (Dotchin, Stamkos), 61. Point (Straalman) - 2. Copp (Lowry, B. Tanev), 39. Connor (Morrissey, Wheeler), 48. Ehlers (Trouba, Laine)

Dallas - Vegas 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
Góly: 15. Pitlick (Roussel, Faksa), 26. Spezza (Janmark, J. Klingberg), 45. Jamie Benn (Seguin, Lindell) - 13. Tuch (Leipsic, Eakin), 25. Perron (Neal), 27. R. Smith (Marchessault), 29. McNabb (Leipsic, Eakin), 60. Haula (Perron)

Calgary - Vancouver 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Góly: 19. Brouwer (Lazar), 52. M. Tkachuk (Hathaway), 59. S. Bennett, 60. M. Tkachuk (Frolík, Hamonic) - 3. Virtanen (Del Zotto), 40. Boeser (Markus.Granlund, D. Sedin)

San Jose - Ottawa 5:0 (1:0, 2:0, 3:0)
Góly: 13. Couture (Labanc, Braun), 26. Vlasic (Heed, Labanc), 35. M. Karlsson (Pavelski, J. Thornton), 44. Pavelski (Couture, Burns), 58. Hertl (Burns, Couture)

Los Angeles - Carolina 3:2 po predĺžení (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)
Góly: 27. Toffoli (Kopitar, Pearson), 30. Kopitar (Toffoli, Folin), 65. Pearson (Muzzin, Quick) - 54. V. Rask (T. Teräväinen), 58. E. Lindholm (D. Ryan, B. McGinn)
Marián Gáborík (Los Angeles) 13:24 min. -1