Hokej - 11.12.2017 08:16

Čierne jastraby skvelou treťou tretinou dostali na lopatky Arizonu

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, youtube

Hokejisti Chicaga Blackhawks zvíťazili nad hráčmi Arizony Coyotes 3:1 v nedeľňajšom stretnutí zámorskej NHL. V drese "jastrabov" nastúpil aj slovenský útočník Richard Pánik, ktorý odohral 13:38 min. Pripísal si jednu mínusku, 2 strely a 3 "hity".

"Čierne jastraby" rozhodli o svojom triumfe tromi zásahmi v tretej tretine. "Naša prvá tretina bola normálna, druhá podpriemerná a tretia naozaj dobrá. V tretej tretine bolo v našej hre veľa dobrých vecí. Vyzeralo to, že sme hrali vo väčšom tempe," povedal kouč Chicaga Joel Quenneville pre nhl.com. Presadili sa Tommy Wingels, Arťom Anisimov a Nick Schmaltz. Rozhodujúci zásah si pripísal ruský útočník Anisimov po prihrávke Patricka Kana v 56. min. "Skvelá akcia, skvelá prihrávka. Už predtým mali v zápase nejaké príležitosti. Je pekné vidieť ich v jednom útoku. Hrajú ofenzívne a dokážu rozhodovať zápasy," vyjadril sa Quenneville.

Toronto zdolalo Edmonton 1:0, jediný gól tohto merania síl vsietil už v 34. sekunde Zach Hyman. Brankár "javorových listov" Curtis McElhinney potreboval na čisté konto 41 úspešných zákrokov. Buffalo podľahlo St. Louis 2:3 v predĺžení. Víťazný gól strelil ruský útočník Vladimir Tarasenko.

Sumáre NHL - nedeľa:

Chicago - Arizona 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Góly: 48. Wingels (Hayden, Oesterle), 56. Anisimov (P. Kane, Seabrook), 57. Schmaltz (P. Kane) - 55. Duclair (Goligoski, Chychrun)
Richard Pánik (Chicago) odohral 13:38 min, 0+0, -1, 2 strely, 3 hity

St. Louis - Buffalo 3:2 po predĺžení (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Góly: 1. B. Schenn (Edmundson, A. Steen), 37. Stastny (Tarasenko, Edmundson), 65. Tarasenko (Parayko, Stastny) - 42. Rodrigues (S. Reinhart, E. Kane), 59. Rodrigues (R. O'Reilly, Scandella)

San Jose - Minnesota 3:4 po predĺžení (0:2, 1:1, 2:0 - 0:1)
Góly: 40. Burns (Thornton, Hertl), 43. Burns (Pavelski), 55. Hertl (Labanc, DeMelo) - 5. R. Murphy (Zucker, E. Staal), 11. E. Staal (R. Suter, Mikael Granlund), 25. E. Staal (R. Murphy, Mikael Granlund), 64. Niederreiter

Toronto - Edmonton 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 1. Hyman (Gardiner, W. Nylander)