Hokej - 21.12.2017 08:00

Detroit neuspel vo Philadelphii, Tatar nebodoval

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, youtube

Hokejisti Detroitu Red Wings s Tomášom Tatarom v zostave podľahli domácim hráčom Philadelphie Flyers tesne 3:4 v stredajšom stretnutí severoamerickej NHL. Slovenský krídelník bol na ľade viac ako 18 a pol minúty a nebodoval. Pripísal si jeden mínusový bod. Po vyrovnaných dvoch tretinách rozhodol o úspechu domácich v 46. min kanadský útočník Sean Couturier.

Gólman Red Wings Jimmy Howard zastavil 27 z 31 streleckých pokusov súpera (87,10 % úspešnosť zákrokov), jeho náprotivok Brian Elliott zneškodnil 25 z 28 striel hostí (89,30 %). Hráči Philadelphie zvíťazili v ôsmom z ostatných deviatich zápasov.

Hokejisti Columbusu Blue Jackets na domácom ľade triumfovali nad Torontom Maple Leafs 4:2. V zostave zdolaného tímu absentoval slovenský obranca Martin Marinčin. Pod víťazstvo Blue Jackets sa významnou mierou podpísal brankár Joonas Korpisalo (nahradil tímovú jednotku Sergeja Bobrovského), ktorý si pripísal 39 úspešných zákrokov. V prvej tretine čelil 12 strelám. Columbus v prechádzajúcom stretnutí podľahol Bostonu Bruins jednoznačne 2:7, Toronto zasa prevalcovalo Carolinu 8:1. Calgary Flames vo vlastnej aréne zvíťazili nad St. Louis Blues tesne 2:1. O víťazný gól sa postaral obranca Dougie Hamilton.

Sumáre NHL - streda:

Columbus Blue Jackets - Toronto Maple Leafs 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Góly: 13. Sedlák (Calvert), 19. S. Jones, 31. Dubois (Atkinson, S. Jones), 52. Wennberg (Atkinson, Jenner) - 25. Gardiner (W. Nylander), 58. Marner (Gardiner, Bozak)

hu

Philadelphia Flyers - Detroit Red Wings 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Góly: 16. Weise (Gudas, Patrick), 31. Simmonds (Voráček, Giroux), 34. Hägg (Giroux, Gostisbehere), 46. Couturier (Simmonds, Giroux) - 20. Frk (D. Larkin, Green), 26. Green (D. Larkin, Athanasiou), 32. Nyquist (Zetterberg, Mantha)
Tomáš Tatar (Detroit) 18:32 min, -1, 2 strely na bránku, 1 "hit"

Calgary Flames - St. Louis Blues 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 8. Frolík (Backlund), 48. D. Hamilton - 22. B. Schenn (Parayko, Stastny)