Hokej - 16.01.2018 10:34

Chára strelil pekný gól, bodovo prehovoril aj Gáborík

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, youtube

Slovenský obranca Zdeno Chára sa strelecky presadil v úvodnom súboji pondelkového programu NHL, ale hokejisti Bostonu doma podľahli hráčom Dallasu 2:3 po predĺžení. Chára v 37. min svojím nenapodobiteľným spôsobom napriahol od ľavého útočného kruhu a prestrelil brankára hostí Kariho Lehtonena. Priebežne znížil na 1:2 a hoci potom Ryan Spooner aj vyrovnal, o dvoch bodoch pre Stars rozhodol v predĺžení 22. gólom v sezóne pri avizovanom vylúčení Tyler Seguin.

Kapitán Bostonu Chára odkorčuľoval 24:46 min, najviac spomedzi všetkých aktérov na ľade. K trom strelám na bránku a jednému gólu pridal aj štyri zablokované pokusy súperových hráčov, za čo si vyslúžil ocenenie tretia hviezda zápasu. Tou prvou sa stal už spomenutý Seguin. Chára má na konte v tejto sezóne 4 góly a 9 asistencií a bodoval už v treťom zápase po sebe. Bruins získali body už 13 stretnutí bez prerušenia, je to ich najdlhšia takáto séria od marca 2014.

Krídelník Marián Gáborík si pripísal asistenciu pri jedinom presnom zásahu Los Angeles Kings pri domácom neúspechu proti San Jose 1:4. Pre rodáka z Trenčína to bola siedma asistencia a štrnásty bod v tejto sezóne. Tridsaťpäťročný útočník bol na ľade vyše 14 min a na súperovho brankára Martina Jonesa vyslal tri strely. Gáborík prihral na gól Trevorovi Lewisovi v 53. min, keď "králi" znížili na priebežných 1:3. Neskôr spečatil rezultát do prázdnej bránky skúsený Joe Thornton.Gólman San Jose Jones sa prezentoval 35 úspešnými zákrokmi a výrazne pomohol "žralokom" uspieť. Hokejisti Los Angeles nezískali body už v štvrtom zápase po sebe.

V bránke New Yorku Islanders dostal prednosť pred Jaroslavom Halákom jeho nemecký kolega Thomas Greiss a vychytal triumf na ľade Montrealu 5:4 po predĺžení. Greiss zaznamenal 52 úspešných zákrokov, čo je jeho doterajšie maximum v zámorskej profilige. Dva góly vrátane víťazného strelil kapitán "ostrovanov" John Tavares. "Greiss bol rozdielový hráč a dal nám šancu zvíťaziť," povedal 27-ročný kanadský útočník Tavares.

Sumáre NHL:

Boston - Dallas 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 37. CHÁRA (McAvoy, Riley Nash), 52. Spooner (Krejčí, Grzelcyk) - 24. Johns (Elie, B. Ritchie), 29. Radulov (Jamie Benn), 63. Seguin(Klingberg, Jamie Benn)
Zdeno Chára (Boston) odohral 24:46 min, 1 gól, 3 strely, 4 zablokované strely, tretia hviezda zápasu

Colorado - Anaheim 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Góly: 10. Nieto (Comeau, Söderberg), 30. MacKinnon (Landeskog), 40. C. Wilson (Kerfoot, E. Johnson) - 33. Wagner (Manson, J.T. Brown)

Los Angeles - San Jose 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Góly: 53. Lewis (GÁBORÍK, Kempe) - 5. Tierney (Donskoi, DeMelo), 29. Goodrow (DeMelo, Dillon), 50. Bödker (Donskoi, Tierney), 60. J. Thornton (Braun, Vlasic)
Marián Gáborík (Los Angeles) 14:07 min, 0+1, 3 strely na bránku

Montreal - New York Islanders 4:5 po predĺžení (2:2, 1:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 9. Deslauriers (Jeřábek), 13. Byron (Schlemko), 40. Drouin (Galchenyuk, Jeřábek), 54. Pacioretty (Petry, Galchenyuk) - 2. Beauvillier (Barzal), 7. Barzal (Eberle), 23. Pelech (Barzal, Eberle), 26. Tavares, 62. Tavares (Hickey)