Hokej - 24.03.2018 09:00

Winnipeg má 100 bodov a klubový rekord, obrat Bostonu v Dallase

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, youtube

V piatkových piatich zápasoch NHL nezasiahol do hry ani jeden slovenský hokejista. Winnipeg Jets aj bez útočníka Marka Daňa v zostave zdolali doma Anaheim Ducks 3:2 po predĺžení a ako piaty tím sa v tejto sezóne dostali na hranicu 100 bodov. Zároveň si utvorili klubový rekord, ten predchádzajúci zo sezóny 2014/2015 mal podobu 99 bodov. Veľkou mierou k tomu prispel Kyle Connor, ktorý v 64. min rozhodol o triumfe "tryskáčov" 3:2. Connor dosiahol druhý víťazný gól v predĺžení v rovnakom počte zápasov a napodobnil tým kúsok Andrewa Cogliana z Edmontonu zo sezóny 2007/2008. Práve oni dvaja sú jediní nováčikovia v histórii NHL, ktorým sa to podarilo v tzv. základnej časti.

"Snažil som sa dostávať puky čo najbližšie k bránke a potom rýchlo strieľať. Myslím si, že sme v tomto stretnutí zahrali veľmi dobre," povedal 21-ročný krídelník Connor. V posledných piatich zápasoch, v ktorých nastúpil, dosiahol šesť gólov. Ten rozhodujúci v predĺžení strelil aj v utorok v predĺžení proti Los Angeles.

Po nedávnej paráde na ľade Caroliny (obrat z 1:4 na 6:4) Boston opäť predviedol, ako sa rozhoduje zápas v tretej tretine. Po 40 minútach Bruins prehrávali v Dallase 0:2, ale tri góly v tretej časti znamenali obrat na 3:2. Víťazný zásah prišiel z hokejky Čecha Davida Pastrňáka 11,1 s pred tým, než sa zápas mal posunúť do predĺženia. Boston má 102 bodov, o 4 menej ako líder celej NHL Tampa Bay. V American Airlines Center chýbal na ľade kapitán "medveďov" Zdeno Chára, ktorý je stále zranený v hornej časti tela. Chára je mimo hry od 13. marca, keď odstúpil z duelu proti Caroline. "Skvelé víťazstvo a dobrý odrazový mostík pred ďalšími zápasmi na klziskách súperov," povedal David Pastrňák, autor 29 tohtosezónnych gólov, na webe NHL.

V piatok uspelo aj New Jersey v Pittsburghu 4:3 po predĺžení. Rozhodol Taylor Hall už po 27 sekundách pridaného času, keď v nájazde uspel zoči-voči Mattovi Murraymu. Hostia získali cenné 2 body v súboji o play-off a upevnili si pozíciu tímu s druhou voľnou kartou vo Východnej konferencii. Devils majú 3-bodový náskok pred Panthers. "Súper vyniká v ofenzíve, preto som sa postavil za ich obranu a potom len dúfal, že Nico Hischier vyhrá súboj o puk a posunie mi ho," povedal Taylor Hall po svojom 33. góle v sezóne.

Sumáre NHL - piatok:

Buffalo - Montreal 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 25. Lehkonen (De La Rose, Galchenyuk), 59. Byron (Drouin, Hudon), 60. Gallagher (L. Shaw)

Pittsburgh - New Jersey 3:4 po predĺž. (1:0, 0:3, 2:0 - 0:1)
Góly: 3. Crosby (Oleksiak, Guentzel), 44. Dumoulin (Crosby), 51. P. Kessel (Brassard, Sheary) - 26. Butcher (Severson, Hall), 28. Coleman (Stafford, Zacha), 29. Hischier (Moore, Hall), 61. Hall (Hischier)

Dallas - Boston 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)
Góly: 3. Lindell (McKenzie, Dickinson), 40. Jamie Benn (Seguin, Johns) - 42. Marchand (Pastrňák, Riley Nash), 50. Schaller (Marchand, K. Miller), 60. Pastrňák (Marchand, Krejčí)

Winnipeg - Anaheim 3:2 po predĺž. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 7. Ehlers (Scheifele, Wheeler), 21. Scheifele (Wheeler, Morrissey), 64. Connor (Scheifele) - 6. Grant (H. Lindholm, Pettersson), 51. N. Ritchie

St. Louis - Vancouver 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Góly: 1. Berglund (Pietrangelo, Steen), 25. Berglund (Brodziak), 41. Tarasenko (Schwartz), 58. Jaškin (Sobotka, Thompson) - 35. Gagner (H. Sedin, D. Sedin)