Hokej - 09.04.2018 08:00

Kto s kým v play-off? Boston nezvládol posledný zápas

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, youtube

Na čele Východnej konferencie zostala po základnej časti severoamerickej hokejovej NHL 2017/2018 Tampa Bay. Rozhodol o tom záverečný zápas sezóny, v ktorom Boston s kapitánom Zdenom Chárom podľahol na domácom ľade Floride 2:4 a skončil druhý, o bod za Lightning. Slovenský veterán odohral takmer 21 minút. Za Bruins trafil aj český útočník David Pastrňák, pre ktorého to bol už 35. zásah v sezóne a rodák z Havířova si utvoril nové osobné maximum v NHL. V drese Panthers získal dva body za gól a asistenciu ešte v úvode sezóny hráč Bostonu Frank Vatrano, natiahol svoju bodovú sériu na tri stretnutia.

V polovici tretej tretiny nútene odstúpil zo zápasu pre zranenie brankár hostí James Reimer, pripísal si 33 úspešných zákrokov. Nahradil ho veterán Roberto Luongo. "Som veľmi hrdý na tento tím. Najmä v druhej polovici sezóny sme sa veľmi snažili. Po zápase som chlapcom povedal, nech si zapamätajú, aký je tento horkosladký pocit. Ideme domov, budeme oddychovať, tvrdo pracovať a v ďalšej sezóne sa pokúsime nadviazať na tento zápas," uzavrel základnú časť 2017/2018 tréner Floridy Bob Boughner.

Vyraďovacia časť NHL sa začne už v stredu 11. apríla, odštartujú vtedy tri série. Do hry vstúpi obhajca Stanleyho pohára Pittsburgh Penguins doma proti Philadelphii Flyers vo Východnej konferencii, v západnej vetve sa Winnipeg Jets (v kádri Marko Daňo) stretne s Minnesotou Wild a Vegas Golden Knights (Tomáš Tatar) s Columbusom Blue Jackets. O deň neskôr sa začne aj zostávajúcich päť sérií.

Výsledok nedeľňajšieho záverečného stretnutia základnej časti NHL 2017/2018:

Boston - Florida 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Góly: 9. Backes (K. Miller, Krejčí), 50. Pastrňák (Bergeron, Donato) - 2. Borgström (Vatrano), 17. Vatrano (McCann, J. McGinn), 34. Mamin (Malgin, Yandle), 59. Dadonov (McCann)
Zdeno Chára (Boston) 20:52 min, 2 trestné min, 1 strela na bránku, 2 "hity"

Centrálna divízia
1. Nashville Predators 82 53 (47) 11 18 267:211 117 - postup do play-off a zisk Prezidentskej trofeje
2. Winnipeg Jets 82 52 (48) 10 20 277:218 114 - postup do play-off
3. Minnesota Wild 82 45 (42) 11 26 253:232 101 - postup do play-off

8. Arizona Coyotes 82 29 (27) 12 41 208:256 70

Pozn.: Za klubom nasledujú počet zápasov, všetky víťazstvá, v zátvorke víťazstvá v riadnom hracom čase alebo v predĺžení, prehry v predĺžení alebo samostatných nájazdoch, prehry v riadnom hracom čase, skóre a body.