Hokej - 15.02.2019 07:00

Tatarov gól nestačil Montrealu na víťazstvo na ľade Nashvillu

Zdroj: sita, youtube

Slovenský hokejista Tomáš Tatar strelil jediný gól Montrealu pri prehre na ľade Nashvillu 1:3 vo štvrtkovom stretnutí zámorskej NHL. Dvadsaťosemročný krídelník vyrovnal v 46. min na priebežných 1:1, hráči domáceho tímu však v tretej tretine pridali ďalšie dva zásahy, Montreal sa už nepresadil. Tatar absolvoval 16:23 min a bol strelecky mimoriadne aktívny, súperovho brankára ohrozil až sedemkrát. Do štatistík si pripísal jeden plusový bod a prezentoval sa aj jedným "hitom."

Víťazný gól Nashvillu strelil v 49. min Brian Boyle. Bol to jeho prvý zásah v piatom dueli v drese Predators od výmeny z New Jersey. Brankár Nashvillu Pekka Rinne kryl 34 striel hráčov súpera a pomohol svojmu družstvu ukončiť sériu troch nezdarov. Naopak, Montreal prehral druhý zápas po sebe. Nezabránil tomu ani gólman Carey Price, ktorý zneškodnil 35 pokusov domácich. Premiérový súboj od vzájomnej výmeny 29. júna 2016 absolvovali proti sebe obranca "predátorov" P. K. Subban a bek Canadiens Shea Weber. Pre druhého menovaného to bolo 900. stretnutie v základnej časti zámorskej profiligy.

Slovenský obranca Christián Jaroš odohral viac ako 12 a pol minúty pri prehre Ottawy na ľade Detroitu 2:3. Dvadsaťdvaročný zadák rozdal 3 "bodyčeky". Hrdinami Red Wings boli brankár Jimmy Howard, ktorý kryl 40 striel vo svojom 500. vystúpení v základnej časti NHL, a dvojgólový útočník Andreas Athanasiou. Spomenutý 24-ročný krídelník poslal Detroit do priebežného vedenia 2:1 v 18. min z trestného strieľania po Jarošovom zákroku.

Z víťazstva sa netešil ani útočník Arizony Richard Pánik, hráči Coyotes podľahli na domácom ľade hokejistom St. Louis 0:4. Rodák z Martina absolvoval takmer 16 a pol minúty a pripísal si dve "mínusky". Rozdal 4 "bodyčeky" a zablokoval 1 strelu súpera. K ôsmemu triumfu St. Louis v neprerušenej sérii prispel dvoma gólmi ruský krídelnik Vladimir Tarasenko. Gólman Jordan Binnington potreboval na tretie čisté konto v kariére 21 zákrokov.

Sumáre NHL:

Detroit - Ottawa 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Góly: 11. Athanasiou (Mantha, D. Larkin), 18. Athanasiou (z. trest. strieľania), 37. Nielsen (Helm) - 17. B. Tkachuk (C. White, Chabot), 34. Duchene (Balcers, Tierney)
Christián Jaroš (Ottawa) 12:33 min, 3 "hity"

Nashville - Montreal 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Góly: 30. Hartman (C. Smith), 49. B. Boyle (P. K. Subban, Josi), 51. Arvidsson (Johansen, Ellis) - 46. TATAR (A. Shaw, Jordie Benn)
Tomáš Tatar (Montreal) 16:23 min, 1+0, +1, 7 striel na bránku, 1 "hit"

Arizona - St. Louis 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Góly: 4. Edmundson (Schwartz, A. Steen), 16. Tarasenko (Edmundson, Sundqvist), 37. Tarasenko (B. Schenn, Thomas), 53. Bortuzzo (Dunn, Sundqvist)
Richard Pánik (Arizona) 16:27 min, -2, 4 "hity", zablokoval 1 strelu súpera