Hokej - 27.06.2019 16:00

Slovan našiel peniaze a vyplatil štadión. Mestu už cinkli na účte

Zdroj: sita/huste

Hokejový klub HC Slovan Bratislava si splnil záväzky voči hlavnému mestu SR. Ako informuje oficiálny web "belasých, klub v stredu odoslal na účet mesta Bratislava platby za užívanie Zimného štadióna Ondreja Nepelu. Slovan poukázal sumu v celkovej výške 1,196 milióna eur. Táto čiastka pozostávala z istiny, úrokov z omeškania a zmluvných pokút.

"Od mája 2011, t.j. od uzatvorenia aktuálnej nájomnej zmluvy medzi mestom a HC Slovan, zaplatil klub do mestského rozpočtu za pôsobenie na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu cca 7,7 milióna eur vrátane DPH. Je to viac, ako všetky slovenské hokejové kluby dohromady. Priemerne vyšla jedna sezóna Slovan na svojom domovskom zimnom štadióne takmer na jeden milión eur. Len mládež HC Slovan zaplatila od roku 2014 za užívanie zimného štadióna 1,1 milióna eur," uvádza web hcslovan.sk.

Bratislavský magistrát dnes potvrdil, že hokejový klub HC Slovan zaplatil svoje záväzky voči Správe telovýchovných a rekreačných zariadení (STARZ) v plnej výške. Celková výška dlhu bola 1,196 milióna eur. Táto čiastka pozostávala z istiny, úrokov z omeškania a zmluvných pokút. Informoval o tom hovorca Bratislavy Peter Bubla.
Magistrát uvádza, že na stanovisku mesta sa nič nemení. „To, čo sme od Slovana od začiatku žiadali, bolo uhradenie všetkých záväzkov, ak chce aj do budúcnosti využívať priestory Zimného štadióna Ondreja Nepelu. Keďže tieto peniaze boli dnes pripísané na účet, mesto je pripravené rokovať o nových podmienkach nájmu,“ dodáva Bubla.
Hlavné mesto je ochotné rokovať ďalej so Slovanom o nových podmienkach používania zimného štadióna, keďže už nebude hrať v KHL. Súčasťou rokovania majú byť aj garancie HC Slovan, aby sa takáto situácia do budúcnosti už neopakovala. Nové podmienky nájmu musia schváliť poslanci mestského zastupiteľstva. 

K danému dátumu si HC Slovan Bratislava svoje záväzky voči vlastníkovi a prevádzkovateľovi zimného štadióna splnil, takže jeho prípadné ďalšie účinkovanie v tomto hokejovom stánku by mohlo byť teraz reálnejšie, čo potvrdzujú aj vyjadrenia predstaviteľov klubu: "Slovan má eminentný záujem pôsobiť v tejto aréne aj naďalej v najvyššej slovenskej súťaži a úspešne dovŕšiť prebiehajúce licenčné konanie. Domáci hokejový zápas Slovana v aréne Zimného štadióna Ondreja Nepelu patrí dlhodobo k najatraktívnejším spôsobom trávenia voľného času v hlavnom meste."

Predstaviteľov Slovana teraz čakajú rokovania o podmienkach prípadného ďalšieho užívania ZŠ O. Nepelu. "Zaplatením svojho záväzku HC Slovan Bratislava splnil podmienku mesta na začatie dialógu s predstaviteľmi samosprávy hlavného mesta, ako bolo prisľúbené, ohľadom nastavenia nových a reálnych podmienok využívania Zimného štadióna Ondreja Nepelu detskými a mládežníckymi kategóriami klubu, ako aj A-mužstvom. HC Slovan Bratislava verí, že u predstaviteľov samosprávy hlavného mesta nájde pre úpravu podmienok pochopenie a podporu," vyjadril bratislavský klub nádej prostredníctvom svojho stanoviska.

Od konca mája je známe, Slovan skončil svoje účinkovanie v Kontinentálnej hokejovej lige, keďže klub nenašiel investora, ktorý by poskytol financie na pokračovanie v súťaži. Okrem dlhov za užívanie štadióna musia kompetentní riešiť aj podlžnosti voči hráčskemu kolektívu.

Tagy: TOP huste.tv

Ďakujeme za vaše názory