Hokej - 02.08.2019 08:39

Osemnástka sa teší na prvý z dvoch vrcholov sezóny

Zdroj: sita

Slovenská hokejová reprezentácia má v každej sezóne tradične dva vrcholy. Prvým je už v auguste prestížny turnaj Hlinka Gretzky Cup, druhým sú aprílové majstrovstvá sveta tejto vekovej kategórie. Augustové podujatie sa donedávna konalo v Česku aj Slovensku, od minulého roka je v hre aj Kanada. V auguste 2019 sa elita osemnásťročných hokejistov opäť predstaví v Piešťanoch a Břeclavi. A pre mladíkov spod Tatier bude štart na tomto turnaji náročným testom v ich krátkych kariérach.

"Myslím si, že to bude zatiaľ najprestížnejší turnaj v mojej kariére. Dosiaľ som proti takýmto silným tímom ako Kanada ešte nehral,“ prezradil v rozhovore pre oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja útočník Matej Kašlík.

Už pred rokom na tomto turnaji hral obranca Samuel Kňažko, vtedy sa podujatie konalo v Kanade. "Schádzajú sa tu tímy svetovej úrovne. Nie každého hráča môže zastihnúť na začiatku sezóny optimálna forma. Každý však má rovnaké podmienky a každému tímu týmto turnajom začína sezóna. My veríme, že budeme na tomto turnaji podávať čo najlepšie výkony," poznamenal bek, ktorý počas turnaja oslávi sedemnáste narodeniny.

Výkony na tomto turnaji dokážu jednotlivých hráčov posunúť vpred v kariére. "Toto by nikto nemal mať v hlave. Prvoradé sú tímové výsledky. Príde sem veľa skautov a každý sa chce ukázať, ale to rozhodne nesmie byť na prvom mieste v hlavách hráčov,“ myslí si Kňažko.

Mladí Slováci v Piešťanoch počas troch dní odohrajú súboje proti rovesníkom zo Švédska, USA a Ruska. "Každý z nás, čo sme tu, sa na takýto prestížny a kvalitný turnaj chce dostať. Navyše pre mňa, keďže hráme proti Švédom, je motivácia ešte vyššia,“ poznamenal pre HockeySlovakia.sk legionár zo švédskeho Malmö Matej Kašlík.