Hokej - 07.08.2019 09:25

Povedal by si, že hráč s týmto menom bude strieľať za Slovensko góly?

Zdroj: sita, huste.tv

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala aj v druhom zápase turnaja Hlinka Gretzky Cup 2019. V utorňajšom večernom dueli piešťanskej B-skupiny podľahla Američanom 3:4 po predĺžení (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1).

Slováci uzavrú účinkovanie v základnej B-skupine v stredu 7. augusta o 19.00 h, keď nastúpia proti Rusom. "Zborná" je zatiaľ na podujatí stopercentná. Nad Američanmi triumfovala 6:2 a so Švédmi si poradila výsledkom 3:0, vďaka čomu má istotu prvého miesta v skupine.

Americkí hokejisti sa ujali vedenia v 7. min, keď zmätky v slovenskej defenzíve využil Avery Hayes a zblízka prekonal Šimona Latkóczyho. Slováci sa v prvej tretine dostávali do zakončenia len sporadicky, ale napriek tomu vyrovnali zásluhou presnej strely Samuela Reháka. Do šatní však odchádzali spokojnejší hostia, keďže Ryan Beck zostal nepokrytý pred slovenskou bránkou a pohodlne skóroval. Američania boli aktívnejší aj po zmene strán. Raz trafili žŕdku a o jeden gól ich obrat verdikt hlavného rozhodcu, ktorý videl postavenie útočiacieho hráča v bránkovisku. Zámorský tím pykal za slabú efektivitu tesne pred druhou sirénou. Po ľavom krídle unikol Ján Lašák ml., ktorého strela švihom presvišťala okolo vychladnutého Loudena Hogga. Otec hráča - bývalý hokejový reprezentačný brankár Ján Lašák - sa tešil z gólu priamo na tribúne. 

Tretie dejstvo sa dlho nieslo v duchu súbojov brankára Latkóczyho s americkými zakončovateľmi, ale v 53. min nečakane udreli domáci reprezentanti. Po chybe americkej obrany ešte Oleksij Myklucha neuspel, po dorážke Martina Chromiaka sa však puk dokĺzal tesne za čiaru. Radosť slovenského tímu trvala veľmi krátko, pretože približne o minútu neskôr putoval na trestnú lavicu Oliver Fatul a v presilovke vyrovnal Ben Schoen. V 58. min mal na hokejke rozhodnutie Rehák, ktorý v početnej prevahe vystrelil pohotovo príklepom, no Hogg vytiahol dôležitý zákrok.

V predĺžení síce dopravil puk do americkej bránky Samuel Kňažko, no rozhodcovia predtým hru prerušili pre postavenie mimo hry. V brejku potom nepochodil Matej Kašlík a tím po faule Romana Faitha získal výhodu presilovky, ktorú využil na víťazný gól Alex Gaffney.

Hlinka Gretzky Cup - B-skupina - Piešťany - utorok:

Slovensko "18" - USA "18" 3:4 po po predĺžení (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 15. S. Rehák (Kolenič), 40. J. Lašák ml. (Myklucha, Chromiak), 53. Chromiak (Myklucha) - 7. A. Hayes (Gaffney, N. Ellis), 18. R. Beck (Kirwan, N. Ellis), 54. Schoen (Hanas, Biondi), 64. Gaffney (Ratzlaff)
Vylúčení: 8:5 na 2 min, navyše: Bantle (USA) 5+DKZ za napadnutie, presilovky 0:2, oslabenia 0:0, rozhodovali: Stano, M. Novák - Gegáň, Frimmel, 1212 divákov

Zostava SR "18": Latkóczy - Kňažko, Fatul, Š. Nemec, Stacha, Putala, Groch, Jombík, Ketner - J. Lašák ml., Myklucha, Chromiak - Kolenič, S. Rehák, Kašlík - Bačo, Faith, Mastič - Šramaty, R. Petráš, L. Nemec