Hokej - 24.09.2019 15:58

Brankár Godla ide za Jágrom do Kladna k rytierom

Zdroj: sita

Slovenský hokejový brankár Denis Godla sa dočkal novej zmluvy, kontrakt na rok podpísal s nováčikom českej extraligy Kladnom. Informuje o tom oficiálny web miestnych "rytierov". Dvasaťštyriročný slovenský gólman strávil predchádzajúce štyri sezóny vo Fínsku. "Príchodom Denisa sme sa chceli zvýšiť konkurenciu v našom bránkovisku," prezradil tréner Kladna David Čemák.

V novom pôsobisku po boku legendárneho Jaromíra Jágra či Martina Réwaya by mohol nastúpiť na súťažný zápas už v piatok v súboji na ľade Zlína. "Bude záležať len na ňom, ako sa bude cíti pripravený. Nie je vylúčené, že zasiahne už do duelu v Zlíne, ale o tom sa ešte budeme počas týždňa baviť. S tímom ďalej trénuje aj Alexander Salák," pokračoval na klubovom webe Čemák.

Denis Godla strávil predchádzajúce tri sezóny vo fínskom tíme KalPa Kuopio, rok predtým strávil v nižšej súťaži Mestis. "Čakal som na ponuky zo zahraničia. Neriešil som, či to bude Fínsko, Švédsko alebo Česko. Veľmi ma teší, že som sa dohodol s Kladnom. Rokovania boli rýchle, trvali len dva dni," poznamenal Denis Godla.

Slovenský gólman sa cíti pripravený. "Je mi fajn a zápasový štart je na dobrej ceste. Mám kondíciu aj natrénované. Keď mi tréneri povedia, aby som chytal už koncom týždňa, budem na to pripravený," ozrejmil Godla. Ten s hokejom začínal v rodnom Kežmarku, na svojom konte má bronz z juniorských majstrovstiev sveta 2015 na v máji 2019 si na domácich seniorských MS pripísal dva víťazné štarty - prit Britom a Dánom.