Hokej - 08.10.2019 09:11

Zvláštny koniec Urama na Liptove. Realizuje sa v novej pozícii

Zdroj: sita

Hokejový majster sveta z Göteborgu 2002 Marek Uram stále definitívne neukončil hráčsku kariéru. V minulej sezóne dokonca ako 44-ročný pravidelne nastupoval v slovenskej najvyššej súťaži a v drese rodného Liptovského Mikuláša bol tretím najproduktívnejším hráčom s 27 bodmi v 45 zápasoch. Materský klub mal o skúseného útočníka záujem aj pred štartom aktuálneho tipsportligového ročníka, ale s ponukou prišiel neskoro a vyzerá to tak, že Uram medzi slovenskou elitou už nenastúpi.

"Ozvali sa až koncom júla, tesne pred začiatkom tréningov na ľade. Už predtým ma však kontaktoval pán Halmeš z Nových Zámkov s ponukou na trénovanie mládeže. Bol som na stretnutí s predstaviteľmi Liptovského Mikuláša, niečo mi ponúkli, ale odišiel som s tým, že zostanem v Nových Zámkoch. Čakal som iné konanie, pretože som čítal o tom, že ma z Liptovského Mikuláša budú kontaktovať. Ozvať sa dva dni pred štartom prípravy na ľade je podľa mňa dosť neskoro. Cítil som teda sklamanie," povedal momentálne už 45-ročný niekdajší slovenský reprezentant pre Hokejportal.net.

Bohaté skúsenosti teraz Uram odovzdáva mladým hokejistom v Nových Zámkoch. Popri tejto činnosti chce v pozícii hráča vypomáhať aj druholigovému Žiaru nad Hronom, ale na návrat do Tipsport ligy už nemyslí. "Ja som si myslel, že kariéru som ukončil už, keď som sa vracal do vtedy prvoligového Liptovského Mikuláša. Nakoniec som ešte potiahol tri sezóny v najvyššej súťaži. Nepočítal som s tým. Ale bohužiaľ, bolo to z roka na rok len horšie. Myslím, že v najvyššej súťaži už z mojej strany stačilo," vysvetľoval tvorivý krídelník, ktorého bude čakať počas sezóny nabitý program. "Ťažko povedať, či bude spojenie trénerstva s hraním dlhodobé. Určite ma však práca v Nových Zámkoch baví a uvidíme, ako sa to ďalej posunie.