Hokej - 10.10.2019 13:39

Post ostáva, mení sa šport. Z Petra Čecha je hokejový brankár

Zdroj: sita/youtube

Dlhých 20 rokov úspešne pôsobil ako brankár medzi futbalovými profesionálmi, po sezóne 2018/2019 sa rozhodol skončiť. Mnoho rokov bol oporou českej reprezentácie či anglických klubov z Londýna FC Chelsea aj Arsenalu, teraz si 37-ročný Petr Čech plní iný sen - bude hokejovým brankárom.

Podpísal totiž zmluvu s anglickým klubom Guildford Phoenix a už počas víkendu by si mal pripísať súťažný štart za druhodivízny tím v súťaži National Ice Hockey League (NIHL 2). "Som veľmi rád, že mám možnosť chytať za Phoenix a vyskúšať si zápasy. Snáď môžem pomôcť tomuto mladému tímu, aby dosiahol naplnenie svojich cieľov pre aktuálnu sezóny," povedal Petr Čech podľa klubového webu. Hokejový výstroj mu pritom nie je cudzí. Veď napríklad pri rozlúčke s kariérou českého útočníka Martina Havláta sa doň obliekol a rozhodne nesklamal.

Za angažovaním Petra Čeche je niekdajší slovenský útočník Miloš Melicherík, ktorý v Guildforde hrával od roku 2003 a aktuálne tam pracuje ako kouč "osemnástky" či asistent trénera ženského družstva. "Tešíme sa, až pôjde do akcie. Poriadne sa zlepšil od času, čo som ho na ľade videl prvýkrát," povedal podľa klubového webu Melicherík. ktorý už pred piatimi rokmi pozval Čecha Čecha na hokejový tréning. Melicherík sa pohybuje aj pri prvom tíme Guildfordu.

Petr Čech chytal v anglickej Premier League v rokoch 2004 až 2019. Najprv absolvoval jedenásť sezón v FC Chelsea, potom ďalšie štyri v konkurenčnom Arsenale. Takmer dvojmetrový rodák z Plzne sa po ukončení kariéry vrátil do Chelsea a pracuje tam ako poradca. Keďže je Guildford z predmestia Londýna, nemá problém stíhať ani hokejové tréningy.