Hokej - 17.12.2019 11:57

To vždy oživí zápas. V Amerike sa pobili brankári

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Stane sa to len párkrát za sezónu, niekedy ani to nie. Záleží na to, o akej konkrétnej súťaži je reč. Zámorskí brankári, predovšetkým v nižších ligách, sú ochotnejší pustiť sa do pästného súboja a potvrdilo sa to aj v ECHL. Duel medzi South Carolinou a Jacksonvillom sľuboval jasnú záležitosť domácich, no nakoniec bola z toho slušná dráma a okorenili ju aj gólmani.

Práve domáci Logan Thompson s hosťujúcim Michaelom McNivenom mali na svedomí, že zápas priniesol len tri góly a s pokusom oživiť svojich spoluhráčov v ofenzíve prišli zhruba sedem minút pred koncom tretej tretiny.

Na veľkú radosť publika, z bitky vyšiel víťazne Thompson a navyše o vedenie už Stingrays neprišli. Výhra 2:1 znamenala udržanie sa v popredí Východnej konferencie a o zápase sa hovorí napriek tomu, že kvalitou ani počtom gólom mimoriadne neohúril.

Tagy: Bitka ECHL