Hokej - 25.01.2021 13:16

Divočina v Česku! Třinec dvakrát zmazal trojgólové manko a vyhral

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Tréneri si trhali vlasy, fanúšikovia šaleli od vytrženia. Česká hokejová extraliga ponúkla málo vídanú šestnásťgólovú prestrelku medzi domácim Třincom a hosťujúcimi Českými Budějovicami. Kým domáci Oceláři bojujú o udržanie úzkeho kontaktu s vedúcou Spartou Praha, hosťujúci Motor je s výraznou stratou na poslednom mieste. Od jednoznačnej záležitosti však malo stretnutie ďaleko.

České Budějovice mali súpera hneď dvakrát na lopatkách, no ten sa vždy zdvihol a zabezpečil si plný bodový zisk. Výborná úvodná pätnásťminútovka viedla k vedeniu 3:0, ktoré však bolo na začiatku prostrednej časti hry minulosťou. Hostia však predviedli ďalší raketový úsek hry a vytvorili si náskok 6:3. V čase 42:40 dokonca Motor vyhrával 7:5 a šance na třinecký obrat boli malé. No stalo sa. Šesť minút pred koncom favorit viedol o jeden gól a zásahom do prázdnej bránky spečatil svoje víťazstvo 9:7.

Nechýbalo veľa a zverenci Václava Prospala mohli napriek ofenzívnemu galapredstaveniu utŕžiť "desiatku". Prispeli k tomu aj Slováci. Martin Gernát dokázal dvakrát skórovať vo chvíli, keď bolo v platnosti trojgólové manko, Vladimír Dravecký strieľal víťazný gól a Patrik Hrehorčák skóre pečatil zásahom do prázdnej bránky. Štvrtý Slovák v třineckej zostave, Tomáš Marcinko, raz asistoval, rovnako ako budějovický obranca René Vydarený. Za hostí zároveň celý zápas odchytal Marek Čiliak.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora