Hokej - 14.12.2021 09:01

Joj Slovenský pohár hľadá finalistov. Žilina je jednou nohou tam

Huste Autor: Huste | Zdroj: huste.tv

Hokejový slovenský pohár sa tento rok dostal pod krídla televízie JOJ a v obnovenej podobe hľadá nového šampióna. Po kvalifikácii a osemčlennej skupinovej časti už finišujú jeho semifinálové dvojzápasy, ktoré počas decembrovej reprezentačnej prestávky absolvujú odvetnú fázu. Najlepšiu východiskovú pozíciu má Žilina. Prekvapenie turnaja z druhej najvyššej súťaže dokázalo na domácom ľade rozstrieľať HC Košice 9:0 a odvetný zápas by už mal byť len formalitou. Otvorenejšie je to zatiaľ medzi Prešovom a Zvolenom. Šarišania na domácom ľade vyhrali výsledkom 4:1 a náskok troch gólov idú hájiť pod Pustý hrad.

HC Grotto Prešov a Vlci Žilina šli do vyraďovacích bojov z prvého miesta svojej základnej skupiny. Prešovčania tú svoju zvládli bez straty bodu, zatiaľ čo v žilinskej A-skupine rozhodla o dvoch z troch postupujúcich tesná minitabuľka. Trojboví totiž okrem Žilinčanov boli aj zvolenskí a spišskí hokejisti. Úvodné semifinálové zápasy sa hrali v druhý novembrový týždeň. Kým papierovo silnejšie tímy do akcie poslali oklieštené a omladené zostavy, ich súperi sa tešili z cenného víťazstva. Odveta bude mať podobu, ktorú poznáme napríklad z Champions Hockey League. Počíta sa celkový počet gólov, pričom zásahy vonku nehrajú žiadnu rolu. Zvolen by si akýmkoľvek víťazstvom o tri góly vynútil predĺženie. Ostatné výsledky priamo posielajú ďalej jednu či druhú stranu.