Zápasy - 23.03.2020 12:00

Pamätáte, keď Slovan prehral v Skalici 0:10? A to Pálffy nedal ani gól

Najvyššie víťazstvo v našej hokejovej lige 12:0 sme zažili v prvom štvrťfinálovom zápase sezóny 1998/1999, keď Slovan zvíťazil doma nad Spišskou Novou Vsou. Išlo o súboj víťaza základnej časti s ôsmym tímom. Šesť gólov strelil Slovan v prostrednej časti hry, v ďalších dvoch tretinách pridal po tri góly. Štyrikrát sa medzi strelcov zapísal Vasilij Pankov.

Ale karta sa vedela aj obrátiť. Slovan inkasoval desať gólov sezóne 2006/2007, keď v januári 2007 podľahol na domácom ľade Dukle Trenčín 1:10. A potom prišiel tento zápas. V Skalici sa stretli prvé dva tímy tabuľlky. Na Záhorie prišiel Slovan po deviatich výhrach v rade. A odišiel s hanebnou prehrou 0:10. Žigo Pálffy nedal ani jeden z gólov, ale na 5 prihral.

Pripomeňte si tento duel:

Stretnutie medzi prvými lídrami extraligovej tabuľky začalo podľa očakávania v rýchlom tempe a ofenzívnou hrou. Skaličania sa ujali vedenie už v 2. min presným zásahom T. Višňovského a o tri minúty neskôr pridal druhý gól Lušňák do odkrytej bránky hostí. Slovan sa však nenechal zaskočiť a naďalej hral so Skaličanmi vyrovnanú partiu. Po tlaku domáceho mužstva a vylúčení na strane belasých sa do príležitosti dostal Šátek a aj s trochou šťatia prekonal Konráda pomedzi betóny - 3:0. Už o dve minúty neskôr mohol prvý útok Slovana skorigovať, ale Lakosil napokon nemusel zasahovať.

Prvý gól v druhej tretine prišiel ešte rýchlejšie ako v prvom dejstve, keď už v 34. sekunde skóroval J. Hruška po spätnej prihrávke Pálffyho. V ďalšom priebehu hry boli skalickí hráči aktívnejší a ojedinelé útoky hostí dokázal Lakosil bez väčších problémov zneškodniť. Od 34. min pokračoval skalický gólostroj, keď postupne sa do streleckej listiny zapísali Vyrúbalík, Klejna a Šmach. Hosťom pritom nepomohla ani výmena brankára.

Ani v III. tretine sa hráčom Slovana, v bránke opäť s Konrádom, nedarilo nájsť recept na skalickú obranu. Skaličania pokračovali v ofenzívnej hre a skóre v ich prospech narastalo. Už na 8:0 zvýšil pred vypredaným štadiónom J. Hruška a v 50. min pridal ďalší gól Šmach po peknej spolupráci so R. Školiakom. Vytúžený desiaty gól dosiahli domáci v 52. min, dosiahol ho R. Školiak po prihrávke Pálffyho. Ten si na svoje konto pripísal spolu päť asistencií.